Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Feláldoznád az életed, hogy...

Feláldoznád az életed, hogy megments egy kutyát vagy egy gyereket?

Figyelt kérdés

#kutya #gyerek #élet #megmentés #Önfeláloldázás
2023. jan. 30. 13:23
A kérdező szavazást indított:
A kutyáért igen
A gyerekért igen
Mindkettőért
Egyikért sem
A kutyáért, de csak ha sajátom
A gyerekért, de csak ha sajátom
Mindkettőért, de csak ha sajátom
86 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
62%
Dehogy.
2023. jan. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%
Hát…ha vadidegen, akkor nem hiszem. Bennem is van azért túlélési ösztön :D Saját gyerekért viszont feláldoznám magam, és habár imádom a kutyáimat, azért nézzük reálisan, ők max. 10-15 évet élnének, nekem meg még lehet jutna vagy 50. Szóval nem áldoznám fel magam. Önzőség vagy sem, ez van, racionális ember vagyok.
2023. jan. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
79%

Ha sajatom lenne, akkor igen.

Egyebkent nem, ha egy idegen gyerek veszelyes helyzetbe kerul, annak kell aldoznia, aki felelosseggel tartozik

2023. jan. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
64%
Gyerekért sosem, kutyám nincs épp, így nem tudom, idegenért nem.
2023. jan. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
92%
Az elméleti kérdésekkel az a baj, hogy józanul gondolkodva siman mást dönt az ember, mint a valós helyzetben. Amúgy minél fiatalabb a gyerek, annál valószínűbb, hogy egy vadidegen is ugrik erte
2023. jan. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Ker segitseget.

Ritka az a vadidegen, aki felaldozza az eletet.

2023. jan. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
79%

Nem áldoznám fel. Kutyáért biztos nem, gyerekért majd lehet, ha lesz sajátom.

Úgy gondolom, hogy nagyon értékes a saját életem. Legalábbis egy random gyereknél jó eséllyel értékesebb (az emberek nagy részénél értékesebb). Bár persze kérdés, hogy ki mi szerint értékel életeket.

Tekinthetjük úgy is, hogy gyáva vagyok meghalni.


Valójában 21 éves vagyok, előttem az élet, szinte még gyerek vagyok és azért gondolom azt, hogy értékes az életem, mert boldog tudok lenni, értékelem az életem (kb állandóan boldog vagyok, az emberek 95%-ával ellentétben), sok embernek fontos vagyok (párom, barátok, család) illetve ígéretes karrier áll előttem (emberiség számára jövedelmező), sokmindenben tehetséges vagyok plusz ha úgy vesszük, hogy az országnak mi kell, tervezek szülni minimum 2 gyereket.


50 évesen lehet feláldoznám az életem a gyerekemért, de nem érzek bűntudatot, hogy jelenleg "nem" a válaszom.

2023. jan. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Megmenteni mindkettőjüket megpróbálnám, de ha már 100%-ra vehető lenne hogy meghalok emiatt, akkor biztos nem folytatnám még a gyerekért sem. Max a sajátomért.
2023. jan. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Metionin ***** válasza:
79%
Nem. Segíteni próbálnék amíg a saját életem ez nem veszélyezteti de ennyi.
2023. jan. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
59%
Mindkettőért. Alapból is meg akarok dögleni szóval ha egy ilyen lehetőség felkínálná magát, boldogan kapnék az alkalmon. Ha még közben segíthetek is valakinek az szuper.
2023. jan. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!