Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Laknal eggyut olyan baratotokk...

Laknal eggyut olyan baratotokkal, akiről tudod h aids-es? Semmi szex, csak nàla laksz... Vagy ez mennyire gàz?

Figyelt kérdés

2023. jan. 30. 22:33
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Nem.
2023. jan. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
Inkább alszom a helyi kocsmában.
2023. jan. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Mivel nem vagyok buta és félreinformált a témában, ezért igen.
2023. jan. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%
miután nem valami valláskárosult rettegő vagyok a kilencvenes évekből, igen.
2023. jan. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%
nagyon nem
2023. jan. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%
Nem.
2023. jan. 31. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
60%
Nem. Meg amugy nekem nem kell lakotars.
2023. jan. 31. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom nem AIDS-es, hanem HIV pozitív, a kettő nem ugyanaz. A HIV fertőzés következtében alakulhat ki az AIDS stádium de olyankor az ember már haldoklik. Ha időben diagnosztizálják és szedi a gyógyszereit akkor nem, vagy csak nagyon lassan jut el idáig. Mellesleg a gyógyszeres kezelés lecsökkenti a vírusszámot, tehát nehezebben fertőz, optimálisan egyáltalán nem. A HIV alapvetően nehezen terjed, hétköznapi együttéléssel járó dolgokkal egyáltalán nem (közös wc használata, vagy beleiszol véletlen a poharába, rád köhög stb.) Elsősorban szexuális úton, vagy friss vérrel érintkezve terjed ha az valahogyan a szervezetedbe jut. Ha nem szúrjátok magatokat ugyanazzal a tűvel, vagy nem veritek véresre egymást akkor ez a veszély nem fenyeget. Ha rendesen szedi a gyógyszereit akkor pedig minimális a kockázat.


Ha kezelés alatt áll akkor nem lenne akadálya. Ha nem szed gyógyszereket akkor max. rövidtávon (pár hónapra) ha jól van, hosszútávon nem. A HIV vírus elég csúnya dolgokat tud csinálni az emberrel ha nem kezelik. Lakótársként elsősorban rá veszélyes, nem rám. De pl. ismerek olyan srácot aki a hiv+ pasassal élt aki nem kezeltette magát. A vírus képes rámenni az idegrendszerre. A pasas ezért ahogy haladt előre a betegsége megvadult, dührohamai voltak. Egyszer el kellett barikádoznia magát a srácnak mert a pasas tombolt hogy megöli. Utána költözött el. Nyilván nem mindenkiből ezt hozza ki, de én ilyen és hasonló kockázatokból nem kérnék.

2023. jan. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
58%

Gondolom itt a HIV pozitív emberekre gondolsz.

Én laknék. Ha nincs szex, miért ne? Csak vérrel, illetve szexuális úton terjed.

Ha AIDS-es az azt jelenti hogy a betegség utolsó, azaz 4.stádiumában van, vagyis hamarosan meghal. Akkor is laknék vele, bár az annyira nem lenne vidám együttélés mit ne mondjak.

2023. jan. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!