Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tőletek kért már valaha...

Tőletek kért már valaha valaki igazán, őszintén bocsánatot?

Figyelt kérdés
Most elgondolkoztam azon, hogy tőlem meg soha senki, egyetlen egyszer sem kért bocsánatot semmiért. Nem olyanra gondolok, hogy valaki véletlenül nekem jött és odamondta: bocsi. Hanem olyan igazi, hibáját elismerő és őszintén elnézést kérő, megbánó bocsánatkérésre. Pedig jócskán bántottak már meg emberek, akár tettekkel, akár szavakkal, vagy igazságtalan vádolással, és ezt nem mártírságból mondom, csak tényként. Olvastam egy cikket a bocsánatkérés fontosságáról, és emiatt gondolkoztam el rajta. Én már kértem bocsánatot több embertől is, személyesen, szemébe nézve és elismerve, hogy hibáztam, de magam felé még soha nem tapasztaltam ezt meg. Ti hogy vagytok vele? Ti is azt tapasztaljátok, hogy az őszinte bocsánatkérés ritka, mint a fehér holló?

2023. febr. 2. 11:04
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Én sem találkoztam még hasonlóval. Áltimét csúcslegjobb történet: gyalog voltam, elütött zebrán egy autós (nekem is zöld volt, meg neki is, kanyarodott), kiszállt, én még akkor kászálódtam le a motorháztetőről (peremében kapaszkodtam meg, hogy ne repüljek le), odajött, leporolt, azt mondja "rendben vagy te, na", hátbavert, beszállt a kocsiba, majd elhajtott. Az, hogy elnézést, vagy ilyesmi... Minek az?!
2023. febr. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem egyszer kértek sírva bocsánatot. Akkor elhittem, hogy tényleg megbánta az illető. Kár volt.
2023. febr. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Metionin ***** válasza:
29%
Dehogy. A való életben ez nem szokás.
2023. febr. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint nem csak én nem tapasztaltam meg ezt.
2023. febr. 2. 11:43
 5/7 anonim ***** válasza:
51%
Igen, nagyon ritka. Pedig sokszor bántottak meg már. kb 1 hete ezért ért végett egy barátság. A másiknak pedig eszébe nincs bocsánatot kérni.
2023. febr. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem sok ilyen volt.Egyszer egy srác nagyon alpárian beszélt velem,szóvá tettem neki,rendben,hogy szól valamiért csak miért így? Aztán mondta "Bocsánatot kérek,a stílus valóban nem volt jogos"

Én meg egyszer munkahelyen idegbeteg lettem,és elkezdtem jó hangosan káromkodni,több ember hallotta.Mikor lenyugodtam,odamentem a főnöknőhöz,és bocsánatot kértem a viselkedésemért.Elfogadta,csak mondta,hogy legközelebb ne a többiek előtt,inkább vonuljak el valahova.

2023. febr. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

"Nem sok ilyen volt.Egyszer egy srác nagyon alpárian beszélt velem,szóvá tettem neki,rendben,hogy szól valamiért csak miért így? Aztán mondta "Bocsánatot kérek,a stílus valóban nem volt jogos"


Már ez is valami ...legalább belátta, hogy nem volt megfelelő a modora. Én már ilyennek is örülnék. Velem ha valaki csúnyán beszélt eddig, és esetleg megbánta, azt csak onnan tudtam, hogy próbált nagyon kedvesen beszélni velem legközelebb, de semmi bocsánatkérés.

2023. febr. 3. 08:00

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!