Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A közelben vagy inkább távolab...

A közelben vagy inkább távolabb keressek munkát?

Figyelt kérdés

Döntésképtelen voltam, így jelentkeztem ide is meg oda is. A távolabbi helyről megkerestek, jól sikerült az interjú, ezért további egyeztetés céljából megint behívtak, aminek örülök, viszont:

- nem akarok elköltözni a távolabbi városba, jelenlegi álláspontom szerint se most, se a jövőben

- van lehetőség itthon dolgozásra, azt hiszem home office-nak mondják, de heti 2-3 napot be kell járni —> ezt így lehet meg tudnám oldani, de félő, hogy fárasztó lesz vagy nem bírnám

- ezek alapján csak ideiglenes megoldás lenne, mert ha netalán idővel előléptetnének, akkor kevesebb esély lenne távmunkára abban a pozícióban


Nektek erről mi a véleményetek? Hogy gondolkodnátok az esetemben? Most vajon nagyon nagy hülyeséget csinálok a sok utazgatással? El vagyok veszve..


(Két külön országrészről van szó)



2023. febr. 3. 17:06
 1/7 A kérdező kommentje:
Egyik percben nagyon lelkes vagyok, a másikban pedig megijedek, hogy mekkora hülye vagyok.
2023. febr. 3. 17:15
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Heti 2-3 nap nem járnék be Pestre Szegedről.

Nálunk vannak ilyen kollégák, de havi 1x kell megjelenniük az irodában, annyi épp elég macera ilyen távolságról.

2023. febr. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem próbálkozz meg azzal, hogy havi 1 vagy 2 alkalmat kelljen csak bemenned.
2023. febr. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Így nem lehet megoldani sajnos. Azt hiszem maximum három napot adnak ki távmunkára, két napot be kell menni.
2023. febr. 3. 21:22
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mivel tudják, hogy hol laksz, próbálj meg egyezkedni velük. Hátha kellesz nekik, és hajlandóak extra kedvezményt adni. De be nem járnék ennyit.
2023. febr. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ezen nem lehet egyezkedni.
2023. febr. 3. 21:38
 7/7 anonim ***** válasza:

Én munkahelyem se akart egyezkedni, hogy heti 1-2 home office-nál több legyen. Aztán a fűtés számlák miatt elrendelték, hogy tavaszig mindenkinek home office, max heti 1 nap lehet bemenni. Meg előtte is, amikor felvetődött, hogy covidos vagyok, vagy más betegségem van, rögtön mondták, hogy inkább dolgozzak home office-ból, minthogy betegállományra menjek és egyáltalán ne dolgozzak.


Szóval amiről nem lehet egyezkedni, az rögtön tárgyalóképessé válik, ha igazán fontos nekik.


Ha nem akarsz ingázni, akkor mondd meg nekik, hogy márpedig neked csak akkor érdekes az állás, ha lehet egyezkedni a több home office-ról. Ha nincs más, hasonlóan jó jelentkező, akkor egyezkedni fognak, mert még mindig jobban járnak, ha te megcsinálod otthonról, mint akkor, ha nincs aki elvégezze a munkát. Ha van más jelentkező, aki könnyebben elfogadja az ő feltételeiket, akkor meg őt fogják választani.


Ha nincs másik alkalmas jelölt és kellően fontos vagy számukra, akkor még abban is megpróbálnak segíteni neked, hogy legyen szállásod a közelben, ahol a bejárós napokra meg tudsz szállni. Ha van más jelölt is és te nélkülözhetőbb vagy számukra, akkor meg úgy vannak vele, hogy oldd meg magadnak, ez nem az ő problémájuk. A munkaerő piacon is minden a kereslet és kínálat törvényszerűségei szerint alakul. A munkáltató igényeket támaszt, amiket a dolgozó elégít ki - ugyanakkor a munkavállalók is támaszthatnak és kell is hogy támasszanak igényeket, amiknek a munkáltatónak is meg kell felelnie, különben a munkavállaló nem akar majd ott dolgozni. Érdemes az igényeket és elvárásokat még a szerződés aláírás előtt feltornászni, mert ha már aláírtad a munkaszerződést, utána kevésbé leszel tárgyalási helyzetben.


Hogy neked mi és hogyan éri meg, azt neked kell tudni. Van aki ingázik, mert nem akar költözni. Mások inkább költöznek, hogy az ingázást megússzák. Megint mások inkább helyben keresnek munkát, hogy se költözni, se ingázni ne kelljen. Amíg találsz számodra megfelelő munkát, addig nincs gond. A gond akkor van, ha már azért nem találsz (kellően jól fizető) munkát, mert se ingázni, se költözni nem vagy hajlandó, de mégsem vagy hajlandó változtatni azért, hogy végre legyen (rendes) munkád.


De a te életed, a te döntéseid. Dönts úgy, hogy neked megfeleljen!

2023. febr. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!