Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehetne mondani egy...

Mit lehetne mondani egy nagyon anyagias, vallásos nőnek?

Figyelt kérdés

Játsza magát, hogy bizony ő mennyire vallásos. Mondjuk tényleg az. De közben meg csóró, de mindenben márkát nézi, meg ő gazdag és jómódú pasit akar fogni, s aki meg mondjuk csak átlagos anyagi helyzetű, azokat meg lenézi.

S kérdeztem tőle, hogy ez az anyagiasság nem ellenkezik a hitével? Erre az volt a válasza, miért ne lehetne anyagias, az nincs leírva sehol a keresztény vallásában, hogy neki szegényen kell élnie.

Én nem vagyok vallásos és nem is vagyok annyira jártas benne, de szerintem ez ellenkezik a keresztény értékekkel. Mit lehet mondani egy ilyennek?



2023. febr. 4. 01:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

#10

Elég, ha jól néz ki, vagy jól tudja hülyíteni a pasikat. Ponthogy nem a szex döntő ebben a témában. Csomó férfi prűd nőt vesz el, aztán szeretőt tart. A férfiak a nehezen kapható nőket becsülik meg. Ezt a saját előéletem is igazolja. Hiába vagyok szenvedélyes és bevállalós az ágyban, imádom a szexet, hosszú kapcsolatom csak olyan pasikkal lett eddig, akiknek minimum 1 hónapig nem engedtem semmit. Akivel hamar lefeküdtem, hiába volt jó a szex meg emberileg és jól kijöttünk, már nem vettek komolyan utána. Vagy én őket nem, mert nekem se tetszik, ha egy pasi már a második randin letaperol.

2023. febr. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Még hogy nem ellenkezik a kereszténységgel!

Jézus mondta:

Senki sem szolgálhat két úrnak. Mert vagy az egyiket gyűlöli és a másikat szereti; vagy az egyikhez ragaszkodik és a másikat megveti. Nem szolgálhattok Istennek és a Mammonnak. (Máté 6,24)

Jézus tanítása alapján aki követni akarja őt, le kell mondani az anyagi vágyairól: Lukács 18: 18-22

Aki Krisztust akarja követni, az nem követheti a világ felfogását, és nem állhat azzal azonos állásponton. A mennybe vezető út sokkal keskenyebb, semhogy rang vagy gazdagság elférnének rajta; keskenyebb, semhogy kielégíthetnék a becsvágyukat, amely az önző ént tekinti középpontnak.

Senki sem helyezkedhet semleges álláspontra. Nincs középút. Aki magát nem adja át teljesen Istennek, idegen hatalom uralma alatt áll, idegen hangra hallgat, amelynek sugalmazásai egészen más jellegűek.

A mai világ, amely az anyagi dolgokat és érzéki örömöket istenesíti, az életet pusztán véletlenszerű eseménynek tekinti. Az „egyél, igyál, légy boldog, egyszer élsz!” tanát hirdeti és a vágyak kielégítését tekinti a létezés egyedüli céljának. A legtöbb ember szemében azok a nagy emberek, akik hatalmas vagyonra tettek szert, befolyásuk van, vagy akiket sztárokként rajonganak körül. A világtól készen kapott eszméket, képeket, előregyártott ítéleteket raktározunk el. Az óriásplakátok és reklámok által teremtett ideálok azt sugallják az embereknek, hogy nem tökéletesek addig, míg a mintát nem tudják követni, nem elég jók, míg nem birtokolnak eleget a fogyasztói javakból. Egyszerűen élni szinte nevetséges dolog, ugyanúgy mint kívül lenni a trendi irányzatokon. A médiából áramló szemlék, összefoglalások alakítják az emberek benyomásait, életszemléletét. Amikor az egyén emelkedni akar, teljes mértékben igaza van, de a legtöbb ember súlyosan téved a felhasználandó eszközöket illetően. A Biblia és más vallási iratok alapján az ember igazi hatalma és nagysága nem abban rejlik, amije van, hanem abban, „ami”: a lényében.

2023. febr. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyd rá. Az ő dolga, hogy miben hisz és hogyan él.
2023. febr. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
54%
Az ilyen fajtának semmit nem tudsz mondani,találkoztam olyannal,aki rendszeresen lopott,átverte a munkatársait,közben hangoztatta,hogy mekkora vallásos,de neki ugyanúgy belefért ez,a szemében mi voltunk a világi bűnös emberek.De van olyan rokonom,aki időnként elveri a feleségét,hétvégén meg gyülekezet ezerrel.
2023. febr. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 xp ali ***** válasza:
Itt a pénz, Isten áldjon! :D Sztem ezt nem lehet pár idézettel megoldani, gondolom nem véletlenül ilyen.
2023. júl. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 xp ali ***** válasza:
Vagy Isten fizesse meg.
2023. júl. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!