Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kell közterületen...

Miért kell közterületen másokat zavaró dolgokat csinálni?

Figyelt kérdés
Alapvetően mindenkinek a lakása kellene, hogy a játszótere legyen. Ott lehet cigizni akármikor, üvöltözni is. Na de az utcán? Erről szólna az alkalmazkodás.
2023. febr. 5. 07:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
41%
Mert kipcsak, erős bátor nép vagyunk, és azt élvezzük, ha mást vegzálhatunk, mert mi magunk a szentésgesen tökéletes emberek vagyunk.
2023. febr. 5. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
27%
De az alkalmazkodás oda-vissza kéne működjön. Szóval, ha én dohányzom, ne tegyen közterületen, mert másokat zavar. Alkalmazkodjak. De csak én, mint dohányos? Akik nem dohányoznak miért nem alkalmazkodhatnak, és fogadhatják el a tényt, hogy én dohányzom? Eleve benne van a nevében, hogy közterület.
2023. febr. 5. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%
Igen, az alkalmazkodás arról szól, hogy jön valaki, aki felállítja az értékrendet és aki szerinte ennek nem felel meg, az menjen haza
2023. febr. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Igazad van, szívják csak nyugodtan a füstöt. Teljes megoldás és igazságosság nincs. A tökéletes világ még nem érkezett el.
2023. febr. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
28%
#4, ez csak egy példa amit a kérdező hozott fel.
2023. febr. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Inkább az utcán cigizzen valaki, mint otthon, ahol átjön a füst és még elmenekülni se tudok előle. Üvöltözés szintúgy.


De amúgy igen, nekem is a japán módi a rokonszenvesebb, ahol közterületen kínosan ügyelni kell, hogy ne legyél véletlenül se a másik terhére, és minden tevékenységnek megvan a kijelölt területe.

2023. febr. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"De az alkalmazkodás oda-vissza kéne működjön. Szóval, ha én dohányzom, ne tegyen közterületen, mert másokat zavar. Alkalmazkodjak. De csak én, mint dohányos? Akik nem dohányoznak miért nem alkalmazkodhatnak, és fogadhatják el a tényt, hogy én dohányzom? Eleve benne van a nevében, hogy közterület."


Nem azzal van a baj,ha valaki közterületen dohányzik,hanem azzal,ha nem veszi figyelembe a nem dohányzókat.Nem véletlen találták ki,hogy például megállókban tilos.Szóval lehet ezt azért visszafogottabban is csinálni,úgy,hogy közben nem sérülnek a személyiségi jogaid.Ha sétálsz az utcán cigivel a kezedben,azzal nem sok embernek fogsz ártani,hacsak nem fújod rájuk direktben a füstöt.És igen,nem fog tetszeni,de alkalmazkodni elsősorban neked kell,mivel senki sem kötelez rá,hogy szívd a cigarettát,a te döntésed,hogy a saját egészségedet károsítod.Ellenben,aki igyekszik egészségesen élni,az nem köteles eltűrni,ha mondjuk közvetve mellette eregeted a füstöt.

2023. febr. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Összetettebb az általad felvetett probléma, mint amilyen egyszerűen látod.

A játszóterek például kifejezetten arra épültek, épülnek, hogy a gyerekek a felesleges energiáikat le tudják adni, - ezt akkor fogod megérteni, amikor a feletted található "papírfödémen" 7/24-ben ugrál, trappol, menetel, dübörög, csoszog egy hatgyerekes család és ugyanennyi időtartamban hallod a veszekedést, sikoltozást, ordítozást, vagy a bömbölő médiát és a csörömpölést.

A dohányos egy külön állatfaj - és ez akkor is így van, ha jómagam is dohányoztam éveken keresztül. Kevesen viszonyultak, viszonyulnak úgy a nem dohányzókhoz, ahogyan én, - nem mindenki tudja, hogy hol, ill. mit illik kérdezni, mielőtt elkezd hódolni eme szenvedélyének és sokszor nincs más, mint hogy a fogyatékosabb dohányost agresszívabb stílusban szólítja fel a nem kívánatos helyen elkezdett cselekményének befejezésére a nem dohányzó ember, (mert ha nem szól rá, akkor akár a homlokán is képes elnyomni a csikket, olyan pofátlan némelyik)!

Aztán ott vannak a törvényszerű zajok, amelyeket "le kell nyelni".

A-ból a B-be ha el akar jutni valaki - és nem gyalog van, - akkor óhatatlanul is csap valamilyen zajt a jármű, amely segítségével ezt teszi.

A kukás kocsi is "szükséges rossz" kategória úgy, ahogyan a közterület fenntartása, javítása, vagy a közvilágítás javítása is generál zajokat, de sürgős esetekhez hívott megkülönböztető jelzéseket használó járművek megkülönböztető jelzése is az a kategória, amely része az életnek (sajnos).

Nem része viszont az életnek a megkülönböztető jelzés kihalt utcán használata éjjel fél kettőkor, - mint ahogyan most is tette ezt egy gyökér itt, Újpesten úgy, ahogyan az sem életszerű, hogy a nap bármelyik szakában "térzenével" mulattassa az ügyeletes farönk az egész utcát a lehúzott ablaknál bömböltetett f@szságaival. -Utóbbiakat egyébként rommá büntetném, - mert hajnalban egy jelzőlámpánál állva, nem biztos, hogy kíváncsi a kreténségére egy fél vármegye!

Az sem életszerű - szerintem, - hogy világváros belvárosába szerveznek tömegrendezvényeket, - és itt teljesen mindegy, hogy politikai, társadalmi vagy bármilyen jellegű is egy ilyen rendezvény! -Nagyon sokan nem kíváncsiak sem ezekre, sem a kihatásaikra, - amely többnyire útlezárásokban, dugókban, szükségtelenül termelt szemétdombokban mérhetőek! Ide sorolom a "Szagos fesztivált" is, - engem például igen rosszul érintett, hogy ki sem láttam a túlórákból, - a fél életemet a munkahelyemen töltöttem - és a fesztiválnak hála, gyakorlatilag egy héten keresztül nem volt minimális esélyem sem arra, hogy nyugodtan pihenhessek a saját otthonomban! Értem én, hogy ez tisztességes profitot, hoz(ott) x-nek és y-nak, de akiknek a nyugalmát tömegesen zavarták, azok ebből a profitból egy nyújtott középső ujjat SEM láttak, ill. látnak viszont, - tehát nincs is miért "elfordulniuk" a fesztivál időszakára...

Talán az Újpestiek mellett sok Óbudán, Békásmegyeren, Angyalföldön élő ember tudna erről mesélni - és itt nem csak arról volt (van) szó, hogy kakofonikus, folyamatos csörömpölés, hanem arról is, hogy megmozdulni nem lehetett a Hajógyár sziget bejáratainak közelében, (még a panel házak tetején is parkoltak volna, ha fel tudtak volna jutni oda kocsival és a parkosított részeket gyakorlatilag belakta a rengeteg,indokolatlanul is hangoskodó ember).


Nem véletlenül pendítettem már meg számolatlan alkalommal itt is olyan gondolatok húrjait, mint a tömegrendezvények kiszervezése a városon kívülre, elsőbbségi parkolás intézményesítése vagy hogy az új, építésre váró építmények építését csak akkor engedélyezze a város(rész) vezetése, ha az építmény az építményt életvitel szerűen használók mindegyikének biztosít parkolóhelyet is. -Ahol lakom, van egy lakópark, amelynek az alagsorában kiépített garázs van, - mégis egy csomó ember itt parkol kint a felszínen, holott egyértelmű, hogy abban az épületben lakik.

Magas számomra, hogy valakinek telik egy több tízmilliós lakásra és a garázson takarékoskodik, ami a rendelkezésére áll. A nem túl vicces oldala ennek az, hogy többek között miattuk sem tud a saját otthonának közelében megállni az, akinek gépjárműve van. -Az meg már megint egy más kérdés, hogy a szomszéd utcából miért jár ide parkolni egy harmadik csoport, - amikor az ottani házak előtt is van kiépített parkolóhely.


Visszatérve a dohányosokra egy gondolat erejéig, ők "angyalok" a kutyatulajdonosokhoz és a kocsit, motort este 22:30 körül szándékosan bömböltető barmokhoz képest! Nem tudom, csodálkozna-e az ilyen jármű gazdája, ha egy számára nem túlságosan szép reggelen egy határozottan tankba vagy motorháztetőbe állított ("Önnek egy új üzenete érkezett!" felirattal pingált nyelű) csákányt találna! -Nem jogtalanul!


Múltkor pedig itt rancsúroztak dianások az ablak alatt, - naná, hogy este!

Bizonyára furán néztek volna, ha valaki nyakon zúdítja őket egy vödör hideg vízzel - így télvíz idején, - de egy ilyen szinten fordított világban, mint amilyenben most vagyunk kénytelenek élni, lényegében a legutolsó utáni helyre van sorolva már maga az ember is, - nemhogy a nyugalma vagy a személyes érdeke!

Ezzel szembe azt tudom állítani, hogy Németországban például azért van a rendőr, hogy a rendre vigyázzon és ha kihívják azért, mert - pl. üdülőövezetben x óra után zajong valaki, - akkor nem húzza a pofáját és latolgatja, hogy mivel úszhatná meg a kiszállást, hanem kimegy és figyelmeztet! A harmadik alkalommal pedig szankcionál! Nincs pardon (mindenre), - mint itt!



Sokszor nehéz, sokszor pedig nem nehéz különbséget tenni a szükséges és a szükségtelen között, de érthetetlen tényleg, hogy sok ember miért viselkedik úgy, ahogyan.

2023. febr. 6. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 NTBS ***** válasza:
Nincs tökéletes mindenki számára jó együttműködés. Valakinek engedni kell.
2023. febr. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
#9 : Tehát neked alapvető, hogy valakit zavarni kell? Öröm lehet az élet a családtagjaidnak! :)
2023. febr. 13. 14:00
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!