Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért fura egyes embereknek,...

Miért fura egyes embereknek, hogy én nem szeretem, ha mindenhova autóval akarnak hurcolni?

Figyelt kérdés

A nagybátyám meg az egyik haverom ilyen. A nagybátyámhoz ha megyek, akkor egyből azzal kezdi a telefonba, hogy csörgessem meg, ha már nem sokára szállok le a vonatról mert kijön értem. Mondom neki, hogy nem kell, mert negyed óra alatt ott vagyok ès jól fog esni a séta, de nem ő jön, mert minek gyalogolnék. Amikor meg kèszülök elmenni, akkor màr szinte erőszakosan áll ki az autóval, hogy ő márpedig kivisz. A haverom is ilyen. Múltkor átmentem hozzà este iszogatni, masnap reggel tőle mentem dolgozni, ő is jött egyből, hogy elvisz a munkahelyemre, ami kb 20 percre van tőle gyalog ès hiába mondtam neki, hogy jól fog jönni a séta, csak erősködött, hogy elvisz.

Tudom, hogy inkább örülnem kéne neki, hogy jófejek akarnak lenni velem, csak ők azt nem értik meg, hogy én szeretek sétàlni, nincs bajom azzal, ha 20 percet kell gyalogolnom, sőt jól is esik. Viszont ők nem értik, hogy én miért akarok gyalogolni, amikor van lehetőségem autózni.



2023. febr. 8. 15:25
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
azért hiszik ezt gondolom páran, mert sok ember "illedelmességből" utasítja el
2023. febr. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is vannak ilyen rokonaim.


A magyar az egyik legelhízottabb nemzet egész Európában. Még az egyik legnépszerűbb rádiós műsorvezető (Bochkor) és arra büszke, hogy mindenhova autóval.

Olyan egyszerűbb embereknek, akik fel vannak mentve normális táplálkozásból, mozgásból, soha nem fogod tudni megmagyarázni, persze ők udvariasak akarnak csak lenni, de nem tudják megérteni, hogy neked tényleg jólesik a séta.

Én is gyalog járok be az irodába, pedig van jogsim. és a 120 kg-os szomszédom pont tavaly értetlenkedett, hogy miért gyalog megyek. makogtam vmit, és otthagytam. úgysem fogom meggyőzni.

2023. febr. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Sokan hozzá vannak szokva, hogy autó nélkül nem lehet menni sehova sem, holott lehet, csak ez szokatlan a többieknek. Másrészt segíteni akarnak neked, de te meg tudod nélkülük is oldani.
2023. febr. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, milyen felétek a közlekedés, én kisvárosban mindenhová gyalog járok. Sokan nem értik, hogy csak melóba kell az autó. Miért nem vezetek? Aztán sírnak, hogy drága az üzemanyag.

Engem más meg ne furikázzon egyoldalúan, nekem ez is fura lenne, hogy akkor legközelebb meg én vigyem autóval, amikor nem járok azzal a városban?

2023. febr. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Na, végre valaki, aki olyan, mint én :)

Ugyanezt élem meg szüleimmel, minden egyes alkalommal, mikor hazafúj a szél, apám kiakad, hogy de miért nem szóltam, hogy szeretnék jönni, eljött volna értem (Budapesten élek, ők meg Nyíregyháza mellett), mondom nem kell, egyrészt nagylány vagyok, másrészt szeretek vonatozni, meg buszozni és sétálni is.

Visszafelé ugyanez, én nem emlékszem, mikor sikerült utoljára busszal mennem Nyíregyre, szerintem középiskolában, de akkor is levittek kocsival a buszmegállóig (ami kb. 5 perc séta, kicsi faluban élnek). Legtöbbször egyezkedünk, hogy ők elvisznek haza - mondom nem, sétálok a buszig, addig kísérhetnek, ha akarnak, aztán vonatozok. Általában ebből az lesz, hogy nem a buszmegállóig visznek, hanem a vasútállomásra Nyíregyre, ahol megvárják velem a vonatot is. Kicsit zavar, én szeretek sétálni, szeretem, mikor tömegközlekedésen elvagyok a gondolataimmal, meg mikor van átszállási időm, egyedül vagyok az állomáson, még veszek egy kávét, elszívok egy cigit, stb...

Én annak tudom be, hogy minél több időt akarnak együtt tölteni, de amúgy nekik 2.5 óra az az út, ami nekem öt, szóval, ha akarnák, minden hétvégén találkozhatnánk.

Az autófétist amúgy sosem értettem, amint betöltöttem a 16-ot, el kellett kezdenem a kresztanfolyamot, amit nem is akartam. Aztán ahogy meglett a jogsim, elkezdtek nyomasztani, hogy ha a boltba ugrottam volna le egy csomag chipsért, akkor is menjek kocsival (mondom, öt perc), akkor is, ha gyönyörű idő volt. Életük kudarcának tartják kb., hogy nem vezetek, hiába tök jól elvagyok autó nélkül, azért nincs, mert nem akarom, hogy legyen (darabig volt, rájöttem, hogy többet kell vele foglalkozni, mint amennyire megkönnyíti az életem, drága is, nem is szeretem, szóval eladtam).

2023. febr. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én sem értem ezt. Meg ami nagyon nagy döbbenet volt egy vidéki városban a gimis osztálytársak, amint meglett a jogsi rögtön elkérték apuci kocsiját vagy vettek egy tragacsot, amit nem tudom hogy műszakiztattak le és jöttek autóval iskolába. Ezek a srácok eddig a helyijáraton ingyen utaztak diákként a városunkban, vagy biciklivel (nyilván nem esőben meg tèlen) jöttek aztán hirtelen lett autó anélkül egy lépést se. Én 22 éves létemre nem csináltam meg mèg a jogsit, de rengetegen b...sztatnak miatta hogy miért nem. Nem érzem szükségét, amerre lakok tök okés a tömegközeledés, Pesten tanulok, ahova vonattal járok fel és azon is tudok olvasni vagy társakkal beszélgetni, nem kell a vezetéssel bajlódni meg a csúcsforgalomban, semmi parkolóhely mellett autókázni.Szintén szeretek sétálni, biciklizni, ami olyan helyen van azt rollerral vagy gördeszkával megközelíteni. Suliba is sokszor viszem a vonaton a deszkát aztán utána gurulok a suliig. Az autó meg egy fél vagyont felemésztene, plusz biztosítás meg adó stb. 10000-ért(vonat bérlet, Bp bérlet meg a városban ahol lakom helyi buszbérlet) nekem sokkal jobban megèri minden szempontból a tömegközlekedés meg a séta.
2023. febr. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!