Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha meghalljátok hogy valaki...

Ha meghalljátok hogy valaki bányamérnök vagy hegesztőmérnök, akkor mire asszociáltok?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre hogy a laikus emberek többsége ilyenkor bányászokra és hegesztőkre, tehát fizikai munkás emberekre gondol valamiért… Persze ez nem nagy baj, nem nézem le egyiket sem, de azért szerintem ha valaki megszerez egy diplomát, “értelmiségi” lesz, akkor picit rosszul tudja érinteni ha RENDSZERESEN azt hiszik hogy “csak” egy sima munkás.

2023. febr. 10. 19:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Bányamérnökről abszolút nem asszociálnék a fizikai munkásra, a hegesztőmérnök szót pedig nem hallottam, nem is tudtam, hogy van ilyen, de bármi, amiben benne van a "mérnök", az nem fizikai munka egyértelműen..

Bányamérnökről azt gondolnám, hogy olyan ember, aki pl. megtervezi, hogy egy bizonyos bányában hogy dolgozzanak, meg minél hatékonyabb bányagépek kifejlesztésén dolgozik, meg ilyesmik :D

2023. febr. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Számokra. Sok, sok mocskos kis számra, amik olyanok, akar egy zsák hangya. 😬
2023. febr. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
2: mit szívtál így péntek este?:)
2023. febr. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%
Péntek van?
2023. febr. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%
Ugyan azt mint csutortok este
2023. febr. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Bányamérnöknél nyilván valami bányával kapcsolatos kivitelezési, tervezési területet. Hiszen a bányász sem csak úgy ás a vakvilágba. De lehet az alagút technológia is bányamérnöki feladat, nem néztem utána.


Hegesztőmérnöknél fogalmam sincsen, valamilyen gyártási területen lévő emberre gondolnék, ahol nem egy kerti kiskaput hanem valami extra szerkezetet kell összerakni amihez számítások kellenek.

2023. febr. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ismerem a mérnök szó jelentését, tehát egy mérnökre gondolok.
2023. febr. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!