Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki irigykedik másokra,...

Ha valaki irigykedik másokra, az miért számít elítélendőnek? (kifejtem)

Figyelt kérdés

Tehát arra gondolok, mikor valaki irigyel valamit ami a másiknak van (házat, kocsit, nőt, akármit). Ez önmagában miért baj, miért elítélendő? Olyanra vágyni ami jó dolog és másnak megadatott, az miért baj? Pláne hogy akinek sikerült, vélhetően az is vágyott rá?

Nyilván ha valakinek rosszat akarnak emiatt, az már más kategória, de önmagában az hogy irigy vagyok pl. arra akinek Ferrarija van, mert nekem is kéne, az miért elítélendő?



2023. febr. 16. 14:43
 1/8 anonim ***** válasza:
6%
Azért nem éri meg irigynek lenni, mert az ember képtelen uralkodni magán, és bosszút áll azon, akire irigy.
2023. febr. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem azért, mert az irigységet valami negatívval kapcsolják össze.

Én is szoktam irigy lenni. De nem sajnálom a másiktól, nem gondolok róla rosszat, nem bántanám. Egyszerűen csak fáj néha, hogy nekem más (rosszabb) lehetőségeim vagy adottságaim vannak, és jó lenne, ha máshogy lenne.

2023. febr. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Legyél irigy ezekre nyugodtan, de hallgatni a rinyát amiatt, hogy ez neked nincs meg, nagyon fárasztó tud lenni. Ha akarsz egy Ferrarit dolgozz meg érte, tűzd ki életcélnak és meséld el nyugodtan mindenkinek, hogy neked ez életed álma, amit egyszer megszerzel majd, de ne rinyálj, hogy jajjj nekem nincs kicsipirosautóm bezzeg a másiknak meg van, mint az oviban.
2023. febr. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
37%
Egyáltalán nem baj és nem elítélendő,csak egy pimitív buta gyerekes tulajdonság,e mellett szánalmas.
2023. febr. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az irigység érzése valahol természetes. A gond ott van, hogy az emberek 90%-a nem "építő jelleggel" irigykedik. Nem azt nézi, hogy ő mit tehetne azért, hogy számára jobb élet legyen. Szimplán csak a másiktól irigyli azt ami annak jutott. Ami nyilván elítélendő.
2023. febr. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Önmagában nem elítélendő.
2023. febr. 17. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez egy jó motiváció is lehet arra, hogy te is elérd. Nem minden esetben probléma, én is szoktam irigy lenni, de nem akarom megbosszúlni neki, békésen megvagyok az illetővel. Régen én sem értettem, hogy miért rossz dolog ez, de csak a társadalom súlykolja belénk. Rájöttem, hogy nem is probléma ez.
2023. márc. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem rosszúl értelmezed az irigy szó jelentését. Számomra azt jelenti hogy zavar hogy más rendelkezik adot eszközzel képességgel de őnmagában az adot eszköz képesség nem érdekel. A te példádnál maradva én arra használnám az irigy szót, ha zavarna hogy másnak sportkocsija van mert ez mutatja hogy jobb nálam , de ezen kivül nem érdekelnek a kocsik.
2023. márc. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!