Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha felismerem a rossz tulajdon...

Ha felismerem a rossz tulajdonságaimat miért nem tudok rajtuk változtatni?

Figyelt kérdés
Egy ideje már foglalkoztat az önismeret téma és szeretnék őszintén jobb ember lenni, mert úgy érzem sokkal több rossz tulajdonságom van, mint jó, de sose gondoltam volna, hogy ez ilyen kemény dió. Vannak olyan negatív jellemvonásaim, amin azt hittem könnyű lesz változtatni, így hogy már felismertem. Pl.ilyen az, hogy bosszúálló voltam mindig is. Undorító tulajdonságnak tartom, ráadásul saját magamat jobban kínzom vele, mint bárki mást és mégis, ha valaki miatt sérelem ér azon kapom magam, hogy megint agyalok rajta hogyan bosszulhatnám meg. Ezzel már eljutottam arra a szintre, hogy mindig nyomatékosítom magamban, hogy nem szabad, nem ér annyit az egész, rémes dolgokat csináltam már bosszúból és én nem akarok ilyen lenni, így ebből azt hiszem lassan "kigyógyulok". Viszont van még jó pár negatív tulajdonságom, amivel tisztában vagyok, de egyszerűen nem tudok változni. Miért lehet ez? Nektek hogyan sikerül jobb embernek lennetek?
2023. febr. 19. 12:30
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Mert évek-évtizedek óta azzal élsz, a környezeted is ezt szokta meg, valamint ha újítanál, visszahúz a múlt.
2023. febr. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
25%
Túl kényelmes vagy és a frontális lebeny-amigdala idegpálya összeköttetés elég gyenge. Ezért borulsz el könnyen. Ha erős az idegpálya, azt hívják tudatos érzelemnek. Nem cselekszel, annak ellenére, hogy tisztában vagy a cselekvésre késztető érzelemmel, tudatosan kezeled.
2023. febr. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a bosszúálláson kívül más negatív tulajdonságodat nem írtad le, így csak ahhoz tudok hozzászólni.

Semmi baj nincs azzal, ha neked eszedbe jut a bosszú, mert a gondolataink ellen nem tudunk védekezni. Ember nincs a Földön, akinek ne jutott volna eszébe sérelem esetén olyan, hogy bárcsak az a másik kitörné a nyakát.

Viszont hatalmas eredmény és nagyon büszke lehetsz rá, ha a saját késztetéseidet le tudod győzni!

Ember nincs hiba nélkül, nem vagyunk szentek, csak van aki bevallja, van aki tagadja.

Te - akármilyen kritikus is vagy magaddal - nyilván a jobbító szándékú emberek táborát erősíted és sikerrel fogsz járni, mert minden hiba kijavítása a felismeréssel kezdődik. És ez nem szokott sokaknak sikerülni.

2023. febr. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Imádkozz a Jézushoz hogy bocsássa meg neked ezeket és hogy változtasson meg ezekből a tulajdonságokból és a legfontosabb hogy hidd el hogy segít.Én így olyan dolgokból változtam meg amiből azt hittem sohasem tudok és mindig csak azt veszem észre hogy egyre kisebb bűnökre figyelek fel amik régen fel sem tűnek.(pl egy rossz gondolat)és olyan jó visszagondolni hogy mennyire megváltoztam kérlek fogadd meg a tanácsomat és ne mások véleményével foglalkozz ugyanis ebben a legtöbben nem hisznek, de én tapasztalatból mondom:)
2023. febr. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem vagyok vallásos, nem tudok hinni az ilyesmiben.

Köszönöm az eddigi válaszokat.

2023. febr. 19. 19:22
 6/6 jácint78 ***** válasza:

... f44 vagyok...


érdekes téma... az jó dolog hogy nem csak észre vetted a hibád


hanem önmagad hibáztatod..és szeretnél elfogadhatóbb személyiséget..


elismered hogy lehetnél jobb körül tekintőbb nyugodtabb..


legyél sok helyzetben beletörődő... kérdezd meg magadtól.. megéri ez nekem


nem tudnék e most hallgatni és megvárni mig a másik lecsillapodik..


hagyd ott aki dühít és vonulj vissza időben


szeretnél megszabadulni a reakcióidtól..


gyakorold a másik ember meg dicsérését elfogadását


gondozz valamilyen állatot és gyengédsége megszelídít...


tudsz e barátságos lenni.. tudsz e haragosodnak jót kívánni?


kérdésed...


"Ha felismerem a rossz tulajdonságaimat miért nem tudok rajtuk változtatni?


sok siker élményt és jó kapcsolatokat kívánok


Egy ideje már foglalkoztat az önismeret téma és szeretnék őszintén jobb ember lenni, mert úgy érzem sokkal több rossz tulajdonságom van, mint jó, de sose gondoltam volna, hogy ez ilyen kemény dió. Vannak olyan negatív jellemvonásaim, amin azt hittem könnyű lesz változtatni, így hogy már felismertem. Pl.ilyen az, hogy bosszúálló voltam mindig is. Undorító tulajdonságnak tartom, ráadásul saját magamat jobban kínzom vele, mint bárki mást és mégis, ha valaki miatt sérelem ér azon kapom magam, hogy megint agyalok rajta hogyan bosszulhatnám meg. Ezzel már eljutottam arra a szintre, hogy mindig nyomatékosítom magamban, hogy nem szabad, nem ér annyit az egész, rémes dolgokat csináltam már bosszúból és én nem akarok ilyen lenni, így ebből azt hiszem lassan "kigyógyulok". Viszont van még jó pár negatív tulajdonságom, amivel tisztában vagyok, de egyszerűen nem tudok változni. Miért lehet ez? Nektek hogyan sikerül jobb embernek lennetek?"

2023. ápr. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!