Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mièrt van az,ha èn előre...

Mièrt van az,ha èn előre köszönök akkor soha nem köszönnek vissza? Mièrt köszönjek mèg a semminek is? Èn lennèk a etikátlan?

Figyelt kérdés
Ha köszönök,soha vagy csak nagyon ritkán viszonozzák a köszönèsemet,általában levegőnek nèznek. De ha pont èn teszek ugyan îgy mert ugye mièrt is köszönjek fűnek fának ha le tojnak ès èn pont ugyan îgy teszek,akkor meg vágják a sèrtődött arcokat,hogy èn milyen bunkó vagyok. Hiába vagyok udvarias,ha mindig nem azt kapom vissza. Vagy inkább Èn is nèzzem levegőnek ezeket az embereket? Mègis mièrt Èn legyek kedves ès udvarias az ilyenekkel? Persze ha ők köszönnek nekem,vagyis akik semmibe vesznek,akkor Én köszönjek,mert akkor milyen pari vagyok,de ők nem veszik èszre magukat. Hát nem is tudom,ilyenkór mi a helyes reakció. Mègis mit kène tennem??? Legyek Èn is bunkó? Vagy továbbra is köszönjek a semminek is?
2023. febr. 20. 08:28
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Jegyezd meg, akik nem köszönnek vissza, és legközelebb ne köszönj.
2023. febr. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Van erre szabály hogy a jó köszönőknek viszonozd, akik meg nem köszönnek azokat meg jegyezd meg ahogy előttem is írták!

Még valami, ne agyalj ezen ne stresszelj rá, ez egy kis dolog amit meg kell tanulnod és higgadtan nyugodtan beépíteni a napi rutinodba, akinek meg nem tetszik az úgyis szóváteszi és visszavághatsz simán!

2023. febr. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ami biztos, hogy az "etikátlan" szó teljesen mást jelent, mint amit mondani akarsz. Annak nincs köze az etikett követéséhez.


Mindenesetre az illem megmondja, hogy milyen helyzetben kinek illik előre köszönni a másiknak. (Nagyon alap módon a fiatalabb köszön előre az idősebbnek, a férfi a nőnek, az alacsonyabb beosztású a magasabb beosztásúnak, egy sima buszmegállónál a később érkező a már ott várakozónak... nyilván ez a végtelenségig árnyalható.)

Azt ne írtad, hogy milyen helyzetben, kikről van szó. Ha szimplán az utcán mindenkinek köszönsz, ők meg nem köszönnek vissza, akkor ezzel ne foglalkozz.


Ha munkatársak/barátok nem fogadják a köszönésed, akkor ott valami gond van, bár én ezt őszintén szólva nagyon nem tudom elképzelni. Most őszintén: van egy csaj, akivel szó szerint ellenséges viszonyban vagyunk egy éve sajnos, de még vele is belefér egy "helló", amikor látjuk egymást.

2023. febr. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó válaszokat! Szóval "Amilyen az adjon isten,olyan a fogadj isten!" Amennyit kapok,annyit adok. Îgy kell ezt csinálni! Ha meg szóva teszik,adom egyböl a választ. Ennyi.
2023. febr. 20. 09:16
 5/7 anonim ***** válasza:
91%
Ha beállsz a megvagyoksértvenemköszönök táborába, pontosan ugyanolyan leszel, mint aki miatt beálltál. Nagyon nem támogatom ezt. Azt gondolom, az a helyes, ha akkor is köszönsz ha senki le se szarja, igy bemutatkozol egyféleképpen, ők is.
2023. febr. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy szerintem, hogy mit mondunk, mert csak puffogni jöttél ide. :D
2023. febr. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezt a "soha nem köszönnek vissza" megfogalmazást egy kicsit erősnek érzem.

Köszönök valakinek egyszer.

Ha nem köszön vissza nem feltételezek semmit. Lehet elkalandozott, nem hallotta, mással volt elfoglalva stb. Ezer oka lehet.

Ha máskor megint köszönök és úgy sem köszön vissza akkor megjegyzem magamban hogy bunkó. De legközelebb ugyanúgy köszönök pont azért mert én nem vagyok bunkó.

Persze csak az illemszabályok betartásával amiket 3-as is leírt.

2023. febr. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!