Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy tudok utánajárni, hogy...

Hogy tudok utánajárni, hogy miért nem tudok "normálisan vásárolni"?

Figyelt kérdés

Az elmúlt években bármi nagyobb értékűt vettem (több, mint egy havi fizetés), azzal baj volt/van.

Új autót vettem. A garanciaidő végére elkopott az utastér és a motor (nem én hajtottam szét, selejt volt). A szerviz válasza: "kopásra nincs garancia"

Házat vettem. Azóta is javítgatom a rengeteg szemetet, amit a "szakemberek" csináltak.

Külön előtetőt csináltattam. (Ajánlás, referenciák megtekintése után) Teljes kudarc. A sokadik brigád vonul le eredmény nélkül a pénzemmel. Még mindig beázik.

Kanapét vettem. a 8. hétre ígérték. Most "március eleje" (Bár ezt a dátumot a naptárban nem találom) a határidő, de külön megmutatták a szerződésben, hogy a vállalat határidő után még 90 napjuk van az átadásra, tehát a "március eleje", az nyár elejét jelent (mömaxx)

Ha nem sajnálnám a helyet még sok "érdekes" sztorim lenne. Miből látszik, hogy velem lehet ezeket meghúzni?



#Kretén vagyok #Miért én?
2023. febr. 21. 20:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
43%
Ahol nincs elvárás, ott csalódás sincs.
2023. febr. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
27%
Lehet, hogy valaki elátkozott téged...
2023. febr. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
24%

"Új autót vettem. A garanciaidő végére elkopott az utastér és a motor (nem én hajtottam szét, selejt volt). A szerviz válasza: "kopásra nincs garancia""

Aha.

2023. febr. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
25%
Rossz karma, sok bűnt követtél el.
2023. febr. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem a legtöbb dolog, amit leírtál az szimplán pech.

Egy új autó típusról honnan tudhatnád, hogy mik a típushibái? Azok majd 10 év múlva derülnek ki.

Nem tudom milyen házat vettél, de az újépítésűek szinte mind vackok, a régieknél meg ugye a több évtizednyi kókányolás bukhat ki. Mivel nem látsz át a téglán meg a betonon, ezért nyilvánvalóan nem láthatod a hibák jelentős részét.

Előtetőt a legtöbb ember az életében soha nem csináltat, vagy maximum 1x. Az építőipar meg tele van kóklerekkel, akiket te mint szakmában nem járatos ember nem tudsz kiszűrni.

A kanapé meg majd megjön, ne aggódj.


Inkább örülj neki, hogy van pénzed új autóra, saját ingatlanra, az ingatlan felújítására és új bútorokkal való berendezésére. A leírás alapján viccen kívül a lakosság felső 4-5%-ában vagy és még lehet, hogy keveset mondtam...

2023. febr. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
Talán próbálj meg nem szar döntéseket hozni
2023. febr. 22. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Előre honnan tudom, hogy az adott döntés szar lesz? A tapasztalat azt mutatja, hogy a személyemmel van valami, mert mindegy, hogy miként döntök, utólag rossz lesz.
2023. márc. 5. 08:26
 8/15 A kérdező kommentje:

Valóban a jobb módúak közé tartozom, de a nagy beruházások (autó, lakás, bútor, hasonlók) esetén nagyon irritál, hogy nem vagyok képes elérni, hogy a pénzemért azt kapjam, amit kifizettem, akkor, amikorra vállalták.

Amit tudok én csinálok meg (bútorok, kerti ház, villanyszerelés), de sem időm, sem testfelépítésem miatt mindent nem tudok megcsinálni.

2023. márc. 6. 15:49
 9/15 anonim ***** válasza:
Ezt az autó témát én azért perre vinném, hogy kivizsgálja egy független szakértő, hogy ennyi idő alatt (mióta megvetted) elérhető-e oly mértékű kopás, mint amit elért a kocsi.
2023. márc. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én is, meg a férjem is úgy vagyunk, hogy szinte bármit veszünk, annak van valami apró hibája. Pl lapraszerelt bútorból hiányzik egy csavar, vagy egy szilikon távtartó, rendelt cipőnek rosszul van bevarrva a nyelve, egy műanyag tárgynak le van pattanva a széle, a ruha szálhibás egy helyen, stb. Én sem értem, hogy miért futunk bele mindig ilyenekbe. Egy időben gondoltam, nem rágódok ezen, mert biztos azzal vonzom be. Egy kis ideig úgy tűnt, működik, de aztán újra visszatért a probléma.
2023. ápr. 7. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!