Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a probléma a mai fiatalokkal?

Mi a probléma a mai fiatalokkal?

Figyelt kérdés

A leginkább individualista és nárcisztikus generáció. Önelégült és beképzelt fiatalok, akiket nem érdekel se a társadalom, se a közélet, csak magukkal foglalkoznak. Ilyen vagy ehhez hasonló szavakkal illetik meg a mai fiatalságot. Sokszor hívják lustának, életképtelennek őket.

Nektek mi a véleményetek a mai fiatalokról? Mik a legnagyobb problémák velük (viselkedés stb.)


Legyetek szívesek normális, kulturált választ adni!

Valamint kort és nemet is írjatok!



2023. febr. 23. 17:53
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
94%

Nincs bajom a mai fiatalokkal, a tulajdonságok, amiket leírtál kortól függetlenül lehet egy ember sajátja.

28/F

2023. febr. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
87%

El kellene engedni ezt a "de a ami fiatalok" dolgot. Egyszerűen abnormális, hogy mióta vannak fiatalok, azóta elégedetlenkednek velük a nem fiatalok.


16L

2023. febr. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
43%
A sok telefonozás netezés, tiktokozás, mémek
2023. febr. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
93%

Ötvenes férfi vagyok.Semmi gondom nincs a fiatalokkal,sosem volt.

Viszont a saját korosztályomban egyre több és az idősebbek,nyugdíjasok közt rengeteg öntelt,beképzelt és bunkó,nárcisztikus ember van.Sokkal több ezekkel a gond,bosszantóan viselkednek,és nagyon önzően.

Néha szégyellem magam más ilyenek helyett is.

Velem szemben a fiatalok udvariasak és normálisan viselkednek.Talán az a titka,hogy nem nézem le őket,megadom a tiszteletet nekik is.Kis dolog,de megérzik és viszonozzák.

2023. febr. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Félreértés ne essék én nem leszólni szeretném a fiatalok csak pusztán arra vagyok kíváncsi hogy, miért szidják őket folyton.


18F

2023. febr. 23. 18:08
 6/24 anonim ***** válasza:
66%

Ezt a "mai fiatalok" dolgot szerintem is el kellene engedni.

A kapcsolatok válsága, szociális válság, a közösségi média negatív hatása, stb. rengeteg jelenkori problémát fel lehet most sorolni de ezek mindenkit egyaránt súlytanak. Amit lehet mondani a mai fiatalokra azt minden más korosztályra is lehet mondani, szerintem nem érdemes ezeket generációkra szétszedni.

F29

2023. febr. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
71%

Úgy tűnik hogy te már meg is válaszolttad a kérdésed...


Az én véleményem az, hogy semmi. Nem rosszabbak, és nem is jobbak, mint az idősebb generációk.

2023. febr. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
89%

Motiváció hiánya + megtehetik. Az nem vezet sehova, hogy agyonhajtod magad, ha cserébe nem tudsz új autót, normál méretű ingatlant venni + öregedő társadalomba gyereket szülni.. Ez súrlódásokhoz vezet. Képzeld el, hogy határidős projekt van, vagy épp Paksot kell üzemeltetni, vagy ki kell nyitni a boltot, és betegszabit vesz ki, mert csütörtökön már nincs kedve bemenni dolgozni.

Sok szempontból talpraesettebbek. Gyorsan tanulnak, önismeretük fejlettebb sok esetben. Hogy sok a funkcionális analfabéta, és a mindenféle lelki gondokkal küzködő, az talán nem az ő hibájuk, ezt kapták az élettől.

2023. febr. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
78%

Az idősebb generáció mindig lenézi, szidja a fiatalabbat; már az ókori Görögországból is maradtak fent írások, amikben az akkori fiatalokat szidták, hogy lustábbak és tanulatlanabbak, mint az elődjeik.

Mindig generációban vannak káros tendenciák (ezekről egyébként érdemes beszélni), szerintem a jelenlegi generációban az egyik probléma, hogy nem vállalnak sokan (nem mindenki) felelősséget az életük miatt. Elvárnak ezt és azt, de ők maguk nem teszik bele a szükséges munkát. Ez se általános és minden korosztályban vannak (sajnos) ilyen emberek, de ez az, amit több korombelinél is megfigyeltem.

22/L

2023. febr. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Én csak magamról beszélhetek. Márha fiatalnak számítok. De azt elmondhatom, hogy fiatalként sz@rtam mindenkire és ma is. Ennek főleg a szülők az oka. Nem úgy neveltek, hogy magamon kívül bárkivel is foglalkozzak. Nem tartom olyan értékesnek az embereket, hogy méltók legyenek a figyelmemre.
2023. febr. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!