Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van jo es rossz ember? Igazan...

Van jo es rossz ember? Igazan jo emberismerő csak a jó ember ismerő lehet vagy a rossz ember is lehet jo ember ismerő?

Figyelt kérdés

2023. febr. 26. 20:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
"Mindannyiunknak megvan a magunk saját pokla."
2023. febr. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%
Nincs olyan hogy jó és rossz ember. Mindenkiben van jó és rossz tulajdonság is, tehát senkit nem lehet elkönyvelni jónak vagy rossznak. A 2. kérdést nem teljesen értem.
2023. febr. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
35%

Van.

Végletek is léteznek: az áldozatai agyába savat fecskendező sorozatgyilkos, jeffrey dahmer egyértelműen rossz ember, hiába vannak elvétve jó tulajdonságai, míg Teréz anya, aki arra szánta az egész életét, hogy az indiai szegényeknek segítsen, maga is szerény körülmények között élve, jó emberré teszi, még akkor is ha vannak hibái.


De finomabban is elbillenhet a mérleg nyelve az egyik, vagy a másik irányba. Van akinek az egész élete mások használatáról szól. Akitől el tud venni, attól elvesz, akibe bele tud rúgni, abba belerúg. Több ember életét nehezíti meg, vagy teszi tönkre, mint ahánynak örömet okoz.

Ez az ember nyilván rosszabb, mint az, aki képes másokat tisztelni, képes önzéstől mentesen szeretni, és a közössége egy szeretett tagja.


Olyan nincs, hogy valaki abszolút tökéletes, de ezt nem szabad összekeverni azzal, hogy egyáltalán nincsenek jó és rossz emberek.

2023. febr. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem rossz ember, aki rosszindulatú, ártani akar, de lehetnek jó tulajdonság, pl okos vagy keményen tud dolgozni. A jó ember nem akar ártani, sőt, empatikus és segítőkész. De ettől lehetnek hibái, pl pontatlan, kicsit lusta, stb. A rossz ember is lehet jó emberismerő, sőt, talán jobb emberismerő, mint a jó ember, mert a jó eleve jót feltételez a másikról.
2023. febr. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
49%
#3 Elnézést, kicsit hülyén fogalmaztam. Úgy értettem, hogy senki nem lehet TELJESEN jó vagy rossz. Ennél minden ember árnyaltabb. Jeffrey Dahmer nyilván rosszabb ember volt, de neki is lehettek jó vonásai. Pont ahogy Teréz anyának is lehettek rosszak.
2023. febr. 27. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!