Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért bűn a rasszizmus?

Miért bűn a rasszizmus?

Figyelt kérdés

Mielőtt kapnám a savazást ezerrel, nem arra akarok kilyukadni, hogy én rasszista lennék vagy validálni szeretném, ha valaki az.

Csak én akkor se látnám, hogy manapság rendszer szinten annyira utálnák a cigányokat, hogy ekkora cirkuszt csináljunk a dologból, mint ahogy egyesek teszik.

Ha valaki tényleg rasszista lenne, az se nyilvánul meg erőszakban, csupán egy negatív előítéletben, amiben sajnos bőven van igazság. Abba meg bele se menjünk, hogy a cigányok átlagban sokkal nagyobb rasszisták, mint a magyarok.


A rasszizmus miatt valakit a származása miatt érhet hátrány. Ezt én is elítélem, de ugyanúgy érhet valakit csak azért mert alacsony, szegény, kövér, pattanásos stb. Ezekért viszont senki nem ajvékol. A legtöbb emberben nincs empátia és maximum csak röhög azon, hogy ha egy csúnya vagy szegény ember küzdene a saját jogaiért, viszont a rasszizmust véresen komolyan veszi (és mindenbe bele is magyarázza). Ilyen emberektől kicsit furcsa az elfogadásról hallani.



2023. márc. 4. 08:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
33%
Csak én érzem úgy, hogy a kérdező igazából nem a feltett kérdésére akar választ kapni, hanem azt akarja hallani hogy a cigányok g*cik és rohadjanak meg? Csak mert nekem ez jött le a válaszokból meg a leírásból.
2023. márc. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Hát akkor nem jött le a lényeg.


Egyrészt arra akarnék választ kapni, hogy a sok ezer anti empatikus tulajdonságból miért csak a rasszizmus az elítélendő, másrészt arra, hogy ha ennyire komolyan vesszük a rasszizmust, arra miért nem mondunk semmit, amikor a cigányok gyűlölködnek a magyarok felé.


Vagy már az is rasszizmus, ha valakiben ilyen kérdések megfogalmazódnak?

2023. márc. 4. 23:44
 13/14 anonim ***** válasza:

Cigány nőben jobban megbízom mint bármilyen rasszú férfiban. Ha este sétálok az utcán, és látom hogy valaki szembe jön velem, akkor jobban megkönnyebbülök ha cigány nőt látok, mint ha egy magyar férfit. A férfiak kortól, nemtől, vallástól, rassztól, anyagi háttértől függetlenül követik el az erőszakos bűntettek majdhogynem teljes egészét. Ez nem alaptalan vádaskodás, hanem csak a rögzített viselkedésformák, kriminalisztikai statisztikák és tanulmányok ismerete.


Namármost szerinted az én hozzáállásom is jogos? Nincs ezzel problémád, gondolom. Sőt...Mivel racionális vagy, és olyan jól felismered a tényeket, ezért talán még el is gondolkozol azon, hogy nem ártana előítéletesnek lenni úgy ámblokk a férfiakkal szemben is, hiszen a nők viselkedéséhez hasonlítva ők szembetűnően erőszakosak. Ugye?

2023. márc. 5. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

A tevőleges rasszizmusra lehet akként tekinteni, - a problémás rész az, hogy a passzív és a tevőleges rasszizmus között nagyon vékony a "jég" (és ha útjára indul a tevőleges változat, akkor már nincs visszaút, mert a harag, haragot szül, az indulat, indulatot, az erőszak pedig erőszakot)!

Nem lehet rábólintani arra, hogy ezért vagy azért irtsunk ki valakiket, - már pedig a rasszizmus erről szól hosszútávon!

2023. márc. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!