Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hány éves korban kéne valakine...

Hány éves korban kéne valakinek saját magát eltartania?

Figyelt kérdés
Ha valaki első éves egyetemista és mellette dolgozik, akkor reális elvárni szülőknek hogy magának vegyen ételt stb.? Kell önállósodni, de mégse tudom eldönteni.
2023. márc. 5. 12:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Hát amikor már nem kapnak utánad semmi támogatást, eléggé reális elvárás szvsz.
2023. márc. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

Számomra az lenne a normális és ésszerű hozzáállás, ha a tanulmányai befejezését követően válna önállóvá, néhányszázezer forint összeszedése után, amivel el tud majd indulni.


Ez lehet 18—19, meg 24—25 év is, az adott képzéstől, tanulmányoktól függően. Eközé a két intervallum közé tenném a magam részéről.

2023. márc. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
13%

2

Jó, de ha a gyerek 40 éves koráig tanul?

2023. márc. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

Ez álltalában úgy van sajnos, hogy pont az tud önálló lenni hamar, aki olyan háttérből jön, hogy levettek róla sok súlyt. Az elit gyerekei akik kap egy lakást már az egyetemen sokkal önálló lesz, mert egy élet munkájának az értékét már oda rakták neki.


Szóval szerintem ez nagyon a körülményektől függ, nem lehet összhasonlítani most már az életeket, mert akkorák a különbésgek. van aki egy lépéssel a célvonal elől indul, van aki meg törött lábbal.

2023. márc. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
35%

#3 Ne tanuljon 40 éves koráig, szerintem addig tanuljon, amit világosan leírtam a válaszomban.


#4 Az "elit" gyerekei nem lesznek önállóak attól, hogy a seggük alá tolnak egy lakást. Az ilyen "gazdag szülők hülye gyereke" típusok az orrukat sem tudják kifújni segítség nélkül. Attól, hogy puszira lakáshoz jutnak, attól még nem lesznek önállóak, teljes értékű felnőtt emberek meg pláne nem.

2023. márc. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%

Utolsó, rendkívül egybites látóköröd van, tolod a kliséket :D


Lakást kaptam, kocsit meg jogsit magamnak fizettem, emellett jó munkám van es karrierem, eltartom magam, továbbá 200 kilometerre lakom a szüleimtől. Nem hiszem, hogy nem tudom kifújni az orrom de azt elhiszem h savanyú a szőlő :D

2023. márc. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%
#5 ha van egy lakása akkor sokkal könnyebben mozog, sokkal kevesebb pénzből kijön havonta, sokkal kevesebb stresszel él. Lehet van ilyen is, amit te írsz(akár mert más problémája van az adott embernek, akár pszichológiai vagy érzelmi vagy valami), de szerintem nagyon nagyon nagyon nagy előny az életben ha van egy biztos pontod és ha megvan a rezsi és a kaja már biztonságban vagy. Felfoghatatlan előny.
2023. márc. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem addig kell eltartani, amíg tanul. Illetve egyetem mellett kezdjen el dolgozni. Nem azért, mert abból kell eltartania magát, hanem, hogy legyen tapasztalata meg értékelje a munkát.


Én 21 éves egyetemista vagyok. Dolgozom másodévtől (szakmába vág), de eltartanak a szüleim. Kolis vagyok, nem járok haza állandóan, magamnak intézem a dolgaimat, csak még nem vagyok teljesen független anyagilag. Szerintem ez így normális, és ha gyerekem lesz, én is támogatni fogom az egyetemi tanulmányaiban azzal, hogy a minimális megélhetést (kaja, lakhatás, egészségügy stb) és a tanulmányokhoz kapcsolódó dolgokat (pl nyelvvizsga, külföldi msc jelentkezési díj) biztosítom és bíztatom arra, hogy dolgozzon, hogy tudjon szórakozni, utazni, félretenni stb.


Ha 30 éves koráig tanul (orvosi, phd stb), akkor addig. Tandíjat nem fizetnék, vagy nem sok évig (és csak ha az a szak nincs államin), szóval ha lejár a 12-14 félév, akkor már muszáj lenne dolgoznia.


De szerintem 25 éves kortól már illene. Ebben benne van egy bsc+msc+2év, szóval addigra mindenki összekaparhatná magát szerintem.

2023. márc. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ez attól is függ, hogy mit dolgozik, el tudja e tartani magát abból a fizuból vagy sem. Lehet 25 éves, ha 200e keres abból épp kijön az albérlet+rezsi meg egy pár nap kaja. Ez így nem működik. De ha van egy párja aki ugyan ennyit keres akkor már ketten megoldható.

Ha valaki egyedül keres 400at 22 évesen az már meg tudja oldani egyedül is. Ha havi 200at keres de apuci alá vágott egy lakást akkor az már úgy mondhatni megoldható akár 18 évesen is.

2023. márc. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ez attól függ mennyit tud spórolni a szüleinél az illető, milyen családi háttérrel rendelkezik, ha tanul, akkor mennyit tud keresni mellette.

Meg hát nevelés kérdése is, akinek a szülei azt sem tanítják meg hogyan kell elindítani a mosást, vagy még egy palacsintát se tud kikeverni az illető, akkor nem tudom hogy akar majd saját lábára állni.


Én 28-at mondanék abban az esetben, ha saját házra gyűjt az illető és van stabil, lojális, tervezhető kapcsolata. Így ha ő képes szüleinél élve összespórolni 10 millió Forintot, akkor Pesttől 2 órás körzetben biztos hogy tud venni házat amennyiben feltételezzük hogy párjának is van legalább 5-6 millió Forint megtakarítása, így akár önerőből is tudnak venni saját házat, esetleg összeköltözhetnek és albérletben spórolnak, esetleg hitellel kiegészítik a spórolt összeget.


Szerintem 26-28 év az ideális, keresettől és életmódtól függően az elköltözésre, van aki 24 évesen már albérletben él, sok ismerősöm meg alkalmi kapcsolataival fizet közös albérletet.


Szüleimmel élek, 25 leszek, besegítek itthon amiben tudok, dolgozom, spórolok. Én 27-28 évesen tervezek elköltözni, kertes házba, önerőből.


Van aki 30+ éves korában is a szüleivel lakik, szerintem akinek vannak céljai és tesz is érte, családot is szeretne, az 34 éves kora előtt el tud költözni és önállósodni tud.

2023. márc. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!