Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Bizonyos emberek miért maradna...

Bizonyos emberek miért maradnak bent a komfortzónájukban, ha tudják, hogy változtatni kellene, mert nem elégedettek az életükkel?

Figyelt kérdés
2023. márc. 8. 07:44
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
49%
Mert a langyos sz;r legalább ismerős és mert nem kaptak eszközöket ahhoz, hogy miként kell megvívni az élet harcait.
2023. márc. 8. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
96%
Benne van a nevében "komfort"-zóna.
2023. márc. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 Kólauborkával ***** válasza:
88%

Téged miért zavar, hogy valaki hogyan cselekszik? Akik konfortzónáznak azok is folyamatosan abban vannak, csak nekik máshol van a konfortzónájuk.

Én sem mondom meg neked, hogy kevesebbet kéne bulizni, többet tanulni, akkor te se mond meg másnak, hogy többet bulizzon, kevesebbet tanuljon. Mind különbözőek vagyunk, ne magadhoz mérj másokat, azzal mellé lősz.

2023. márc. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Így van ahogy írják. A biztos-ismerős rosszt már megszoktuk. A változás ismeretlen és ijesztő...

Volt egy könyv (Rejtő Jenő - Csontbrigád) amiben nagyon jól le van írva. Az embereket fogva tartják, dolgoztatják egy hegyen. A végére kiszabadulnak, és bárhová elmehetnének. De mégsem mennek... Azt mondják ha jól emlékszem hogy "ez a mi szenvedésünk" és tovább folytatják a korábbi életüket ott a szenvedésben.

2023. márc. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
48%
Félnek az új kihívástól és/vagy lusták a változtatásra.
2023. márc. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
57%
Semmi közöd hozzá!
2023. márc. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

#3


Én igyekszem komfortzónámon kívülre menni, és szembenézni a félelmeimmel.


Nem zavar amúgy, csak érdekes jelenség, hogy bizonyos emberek panaszkodnak, hogy milyen rossz az életük, de ők maguk semmit sem tesznek azért, hogy jobb legyen nekik.

2023. márc. 8. 08:05
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Talán nincs B tervük
2023. márc. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
83%

Éppen ezt a kérdést fogalmazgattam, hogy kinél mikor telik be a pohár? Mikor lép, mikor érzi úgy, hogy na ezt nem.

Ha lenne plusz lakás hányan csomagolnának most azonnal, hogy különköltözzenek nyomasztó szülőtől, pártól, bárkitől. Ha lenne biztos megélhetés, hányan ugranának most azonnal a munkahelyi zsibbasztás elől.

Nem lehet mindenki hős.

2023. márc. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez mind azon múlik, hogy hogyan keretezed a dolgokat a fejedben. Az pedig leginkább azon múlik, hogy mikor milyen környezet vesz körül.


Rám mindkettő jellemző volt eddigi életem során. Fiatalon csak a komfort zóna, minden kudarclehetőséget halogattam. Most meg szabályosan bűntudatom van és szenvedek, ha évekig ugyanazt csinálom. A kettő között a különbség, hogy más környezetben, más társaságban mozogtam, és láttam olyan példákat, amik inspiráltak.

2023. márc. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!