Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A tanárok hang alapján is...

A tanárok hang alapján is tudják asszocialni a diákokat ha nem látják őket csak hallják a hangjukat?

Figyelt kérdés
Van egy pár tanár akinek ha mogotte megyek és köszönök vagy bármi felismeri a hangomrol hogy ki vagyok. Én is felismerem őket de en azért nem 5-6 osztályt tanítok és vagyok velük naponta. Hogy lehet ezt így? Ennyire megjegyzik kinek milyen a hangja? Igazából nem csak tanarokra vonatkozik hanem azokra is akik naponta 100 emberrel is találkoznak/beszélgetnek face to face

2023. márc. 9. 22:56
 1/4 anonim ***** válasza:
68%
Hát én pont az ellenkezőjét tapasztalom... 3 és fél éve tanítanaj minket a jelenlegi tanáraink, van aki csoportbontásban (ami csak 15-18 gyerek) és ha épp írnak valamit a táblára, valaki meg bekiabál, akkor kérdezgetik hogy ki volt ez. Szóval egyáltalán nem jegyzik meg a hangunkat.
2023. márc. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
🤔 barmilyen ismerost felismerek hangrol, sztem ez nem extra
2023. márc. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Saját tapasztalatom, hogy míg van, akinek a hangjára könnyebben emlékszek, máséra nem feltétlenül. Nehéz megmondanom, hogy mi alapján, de van, akinek jellegzetesebb a hanglejtése is, másnak meg nem annyira, szerintem ez közrejátszhat.
2023. márc. 10. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Elso: jaajj, nekem is vannak ilyen tanáraim, de a legtöbbjük simán felismer, a minap mentem suliba és előttem ment az egyik tanarom, köszöntem neki és úgy koszont vissza meg a nevemet is mondta, hogy hatra se fordult, innen jött a kérdésem eredete.


Perszee, ismerőst én is, de azért nem talslkozok naponta 50-100 emberrel

2023. márc. 10. 06:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!