Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerinted rosszat tettem?...

Szerinted rosszat tettem? rokonnak igaza van?

Figyelt kérdés
nevem megváltoztattam. mert dédpapám is Varga László volt, nagyapám is, Apukám is, meg én is. engem zavart ez a név, nem éreztem magaménak. Ezért Varga Péter Zsolt névre változtattam. Családi név(másnéven:Vezetéknév ugyan az maradt) László helyett Péter lettem, meg + Zsolt lett a második utónevem(másnéven keresztnevem) . ezt elfogadta anyám, apám, nagymamák, nagypapa. (már csak az anyai ági papa él);es az apai nagyapám testvére rám kiabált a bolt előtt; Te szemtelen, le vetetted a Laci papád nevét, pedig te voltal a legkedvesebb unokája a Kis Lacóka. aztán pár hétre rá egy másik rokon ez pedig az apai nagyanyám testvérének a menye (apum első unoka tesojanak felesége) az is ezt mondta; szégyeld magad mert le vetetted q papàd nevét..
2023. márc. 14. 11:42
 1/8 A kérdező kommentje:
de valahogy úgy érzem, nem éreztem magaménak. jogom van egy egyedi névhez ami csak hozzám tartozik, ne nevezzenek el senkiről
2023. márc. 14. 11:42
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, ez vicces volt, köszi! :-) Olyan nevet választasz, amilyet akarsz. A rokonok meg azt kibálnak a bolt előtt, amit ők akarnak.
2023. márc. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem hülyeség volt, de te tudod. Nem csodálom, hogy a rokonok most pikkelnek rád.
2023. márc. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
Én biztos nem változtattam volna meg, de nem a rokonok szája miatt. Egyszerűen mire felnőttem, annyira hozzám nőtt, hogy elképzelni sem tudtam volna, hogy másképp hívjanak.
2023. márc. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mégis miben lenne igaza?
2023. márc. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
19 éves vagyok. szerintem késtem el. nem úgy van, hogy 35-40 évesen változtattam nevet.
2023. márc. 14. 11:58
 7/8 anonim ***** válasza:
83%

Mindenki akkor és olyan név alatt él ami alatt akar. Ezt nem a rokonok fogják eldönteni.

Valahogy sose értettem miért kell a még élő szülőkről/nagyszülőkről elnevezni egy újszülöttet.

2023. márc. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
78%
#7 Én sem. A gyerek a családja örökségét viszi tovább, ezért van a vezetéknév. Nem ugyanaz az ember, mint az apja, vagy akárkije. Nekem erről mindig az a benyomásom, hogy azt akarják, a gyerek váljon ugyanolyanná, ez a hozzáállás pedig már régen rossz.
2023. márc. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!