Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vajon mi válthatja ki ezt nála ?

Vajon mi válthatja ki ezt nála ?

Figyelt kérdés

Van egy srác aki nem igazán szereti ha hozzá érnek. Nekem viszont az egyik szeretet kifejezési formám az érintés.


Vajon ez így működne? És mi válthatja ki ezt a reakciót ennél a srácnál? Vagy mire vezethető ez vissza nála ?



2023. márc. 21. 19:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Van aki nem szereti ha hozzáérnek. Megsérti a privát terét. Valószínűleg távolságtartó egyén és fél érzelmi kapcsolatot kialakítani. Az érintés mindig hordoz valami érzelmi töltetet. Én se szeretem ha hozzámérnek. Amikor egy lány meg akart ölelni mert így akarta kimutatni a szeretetét rendesen roszullettem. Beszélünk, jófej, de ne érjen hozzám. Az már számomra egy érzelmi köteléket jelent. Nem szeretek beengedni embereket a privát terembe.
2023. márc. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A hafefóbia a megérintéstől való félelem. Egyes embereknél a félelem sajátos attól, hogy egy nemhez tartozó ember érintésétől fél. Mások számára a félelem minden emberre kiterjed. A hafefóbiában szenvedők gyakran tapasztalják az intenzív szorongás fizikai tüneteit, amikor megérinti őket.

Lehetséges hogy ennek a jelei vannak nála, de akár valamilyen múlt béli trauma vagy szimpla szorongás is okozhatja.

De az is lehet hogy valójában szereti és vágyik rá csak nagyon szégyellős és fél.

2023. márc. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én sokat voltam kórházban, ahol a vizsgálatok miatt többször hozzámértek: emiatt, valamint otthon sem volt jellemző az ölelkezés, stb. így én sem szeretem a testi kontaktust.

Lehet náluk sem volt olyan gyakori ez, így nincs mintája.

2023. márc. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Nálunk a családban nem volt divat az érintés. Nem nagyon ölelgettek. A nevelőapám sokat vert, anyám is vert kicsiként, az apám is vert volna, csak nem ért utol. Az iskolában csak akkor nyultak hozzám amikor a nagymenők piszkáltak mert nyomi voltam. Lehet ezért nem szeretem az érintést.
2023. márc. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Idegenek, nem szeretteim ha hozzam ernek, en se orulnek neki.

De paromnak pedig nagyon orulnek ki!

2023. márc. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!