Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az embereknek természetükből...

Az embereknek természetükből adódóan igényük van a saját véleményre?

Figyelt kérdés
Az ihlette a kérdést, hogy időnként megfigyelem, hogy nagy tudású, doktorált, szakmailag komoly múlttal rendelkező emberek bizonyos kérdésekben ignorálják a tényeket. Például az alfa elméletre hivatkoznak, amit már számos kutatás, és maga az elmélet alkotója is megdöntött, jó ideje tudjuk hogy nem igaz. Emiatt elgondolkodtam azon, és ez nyilván kicsit filozófiai kérdés, hogy az emberek képesek-e 100%-ban a tényekre hagyatkozni, és az alapján véleményt formálni, vagy alapvető igényünk, elkerülhetetlen hibánk, hogy bizonyos kérdésekben azt mondjuk hogy NEKEM ez a véleményem, a tudomány meg mond amit akar. Hiszen a véleményünk, világképünk jelentős részét képezi az énképünknek. Bocsánatot kérek ha kicsit csapongtam vagy nem egyértelműen fogalmaztam, nem vagyok otthon ezekben a témákban, csak szeretném kicsit elemezni ezt a (szerintem) érdekes jelenséget.

2023. márc. 25. 18:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy elméletet nem lehet megdönteni. Mivel csupán elmélet, ezért nem támasztják alá bizonyítékok, így megdönteni lehetetlen.
2023. márc. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazad van, rosszul fogalmaztam.
2023. márc. 25. 18:32
 3/4 anonim ***** válasza:

Volt, amikor 100% biztos tudományos tény volt, hogy a Föld lapos...

Innentől a kérdés okafogyott

2023. márc. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem kicsit, nagyon is.
2023. márc. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!