Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek ezen hogyan...

Szerintetek ezen hogyan tudnék változtatni? Mitől/Miért alakulhatott ez ki bennem?

Figyelt kérdés

Valamiért ellenségesen állok hozzá minden emberhez. A gondolataim is elég negatívak róluk. (Mire teszi magát, mire fel van ilyen jókedve, ez is valami kis beképzelt szajha stb..) Akkor is amikor csak látom őket és egymáshoz se szólunk. Ez szerintem ki is ül az arcomra. Ez valahol ott hatalmasodott el rajtam amikor olyan munkahelyem volt ahol emberekkel kellett foglalkoznom (sok negatívság, konfliktus ért ott) az előtt is hasonló volt a helyzet de e közben/után erősödött ez fel. Ez kb. addig áll fenn amíg nem beszélgetek egy kicsit az adott emberrel, ha normális, nyugodt, laza akkor én is úgy állok hozzá és elmúlik ez a negatívság. De ha ilyen ki vagyok én és nem tudom már hova legyek magammal típus akkor megmarad ez a negatívság, kezdek kicsit agresszívabb lenni, hogy ne próbáljon meg felém kerekedni és szálljon már le a földre, mert ugyan olyan ember mit bárki más.

Nagyon zavar már ez a dolog. Valaki járt már hasonló cipőben? Ha sikerült ezt leküzdeni akkor hogyan?


2023. márc. 28. 18:56
 1/4 anonim ***** válasza:
34%
Általában kis létszámú helyeken dolgozom, és ha bohócokat kezdenek el felvenni, akkor lelépek onnan.
2023. márc. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Most ez hogyan jött ide?:D A munkahelyen nem a kollégákkal volt a bajom, hanem az emberekkel (ügyfelekkel) és miattuk erősödött meg ez bennem.
2023. márc. 28. 19:14
 3/4 anonim ***** válasza:

Otthonról dolgozom, nekem is nehéz hosszútávon meglennem másokkal ha nincs egy erős közös értékrend egyezés (általában nincs)


Gyerekkori tramáimat már egy 5-6 éve tanulmányozom, érdekes egy dolog ez


De eléggé hosszú út. Valamelyest kollektívan az emberiség egy bizonyos szinten áll ezen a szintnek a felső határait kell valahogyan elérnünk, feszegetni és ott lenni és nem leragadni ezen a kollektív valamelyest állati tudati szinten ( ez nyilván abból is áll, hogy nem ítélkezem róla, ami szintén egy újabb lépcsőfok, mert eleve egy ítélet indít el ezen az úton, tehát ebből az egészből az ember valahogyan vagy kibogózza magát, vagy egy helyben toporzékol )


Ez egy ilyen oda vissza véget nem érő játék, kicsit mint egy tánc ahol mindig csak egy kicsit léphetsz előre egyszerre, ha túl sokat akarsz, akkor többet haladsz hátra mint előre

2023. márc. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem az segített ilyen helyzetben, hogy lejjebb szállítottam az egomat, egyúttal viszont egyértelműen meghúztam a határokat is azzal kapcsolatban, hogy mit tűrök el.
2023. márc. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!