Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért okoz örömet a rosszindul...

Miért okoz örömet a rosszindulat/bántalmazás?

Figyelt kérdés
sziasztok. Rákerestem neten is, de nem igazán találtam meg a választ amit keresek. Azt szeretném tudni, hogy ha valaki bullyingol valakit, beszólogat neki, bántja, rosszindulatú vele, miért okoz neki örömet? A bántalmazó félnek ilyenkor milyen anyagok/hormonok szabadulnak fel az agyában, vagy mi az oka annak, hogy ezt teszi? Köszi a válaszokat.
2023. márc. 31. 22:11
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Endorfin. A bizonyítás hogy ő valaki, és jutalmazással tölti el nem is a másik lealázása, hanem ez saját magáról szól inkább hogy addig sincs kishitűség vagy kirekesztettség érzete, ha talál valakit akin levezeti a feszültségét. Adrenalin. Mivel ez jó érzés volt, ezután újra újra és újra át akarja élni a löketet amit ez okoz.
2023. márc. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
43%
Sok embernek okozhat örömet, ha valaki felet dominálhat, fölényeskedhet és éreztetheti mással, hogy "ő a valaki". Igazából sok emberben ott van a gonoszság.. sajnos..
2023. márc. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2023. márc. 31. 22:18
 4/7 anonim ***** válasza:
14%
"Nekem" vannak régi sérelmeim, emiatt másokkal, idegenekkel szemben frusztrált vagyok, így levezetem rajta, amivel egyfajta elégtételt érzek a korábbi, engem ért sérelem miatt. 1:1-nek gondolom az állást.
2023. márc. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
19%

1es,akkor már inkább az adrenalin, nem? Azért az endorfin durva lenne.


4es,ez nagyon ostoba elgondolás, hogy egy vadidegen megérdemli azt, hogy az eggyel korábbi vadidegen okozta sérelmet átadd neki...

2023. márc. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%

5 Írtam az adrenalint is. De endorfin amikor boldog attól amit csinál, jutalmazó érzés, mint mikor eszel egy csokit.

4, Épp ez az, ne olyanokon töltsétek ki aki nem tehet róla, hanem azon aki megérdemli akkor és ott!

2023. márc. 31. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
43%

Mert egy megkeseredett kis gyáva szardarab.

Rendszerint az ilyen hulladékok bántanak nőket, gyengébbeket, kisebbeket, kisállatokat.

A szomszédom ilyen, egy kis rusnya görcsember, az 50 kilójával úgy meg a terepmintás cuccában az utcán, hogy rambo elbújhatna mellette.

Az orra már inkább befele áll, mint kifele, annyiszor verték már el.

Nagy pofája van, szabadidejében meg állatokat bánt, gyilkol, öl, többször fel volt már jelentve, de nem nagyon tudnak vele foglalkozni.

2023. ápr. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!