Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi lehet ez? Nem szeretek...

Mi lehet ez? Nem szeretek beszélgetni, mert sokszor a másik ember nem érti, amit mondok.

Figyelt kérdés
Nem az artikulációval van bajom, hanem valami miatt nem értik azt, amit mondok, visszakérdeznek. Lehet hogy rosszul fogalmazok? Vagy nem a kérdésre válaszolok? Barátaimmal való kommunikációban nem érzem ezt, de ismeretlenek sokszor nem értik, amit mondok. Nagyon bánt, mert azt hiszem, hogy hülye vagyok, pedig a múltam alapján senki sem mondaná ezt, mivel mindig jó tanuló voltam. Sokszor inkább meg se szólalok, csak figyelek. Mit tudok tenni, hogy megértsenek?
2023. márc. 31. 22:38
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Nem beszélsz túl gyorsan?


Igazából a szóbeli megfogalmazásod kellene "hallani", mert abból kiderülne, hogy megfelelően használód-e például a szórendet vagy ilyesmi..


Csomó más dolog lehet, ami miatt nem értik meg elsőre amit mondasz. Ebből még nem következik, hogy buta lennél.

2023. márc. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Néha hadarok, de nem jellemző. Kérdeztem már barátaimat, hogy túl lassan vagy túl gyorsan beszélek-e, de azt mondták, hogy nincs baj a beszédem sebességével .
2023. márc. 31. 22:58
 3/7 anonim ***** válasza:
És ha esetleg túl sokat akarsz egyszerre mondani?
2023. márc. 31. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy az a baj, bár sokszor megpróbálom leegyszerűsíteni a mondandóm, mert már az is felmerült bennem, hogy ez a baj.
2023. márc. 31. 23:08
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne válaszolj hírtelen, kérj magadnak időd, hogy átgondold a választ. Szedd össze a gondolataidat, ne akarj egyszerre mindent közölni. Egyszerre csak egy dologgal foglalkozz, egy kérdésre válaszolj.
2023. ápr. 1. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Írsz példát, hogy mire kérdeznek vissza?
2023. ápr. 1. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#6 Nem tudok konkrét példát írni, de elég sokszor előfordul, és én azt érzem, hogy teljesen érthetően momdtam el.
2023. ápr. 1. 09:56

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!