Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A környezetetekben, családotok...

A környezetetekben, családotokban lett valaki sikeresen öngyilkos? Lehet tudni, hogy miért tette?

Figyelt kérdés
Mármint beszélt róla előtte? Vagy írt búcsúlevelet?

2023. ápr. 1. 23:49
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
Nagymamám; 3 évvel a születésem előtt. Elmondások alapján sosem volt 100-as szegény.
2023. ápr. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyapám, gyógyíthatatlan beteg volt plusz mentálisan is tönkrement.
2023. ápr. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az apám. Borderline volt és nem írt búcsúlevelet. Mire megtalálták, éhen halt a cicája is.
2023. ápr. 2. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A nagyapám, de még születésem előtt tette, úgyhogy fogalmam sincs, hogy miért. A szüleim sosem beszéltek róla, én pedig nem merek rákérdezni, mert nem szeretnék régi sebeket feltépni. A többi rokon meg már rég halott, szóval mástól nem is tudnám megkérdezni.
2023. ápr. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagybátyám. Nem ismertem, a családtagok mondták el a történetet. Már vagy 20-25 éve történt, katona volt és főbe lőtte magát. Levelet nem hagyott, de mindenki azt mondta szerelmi bánat miatt tette.
2023. ápr. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A kamaszkori legjobb barátnőm vonat elé ugrott. Sikeres öngyilkosság volt. Már ha lehet így fogalmazni.

Aznap éjjel felhívott, 11 körül. Az első hajnali vonat elé ugrott ki. Kb. 4 óra telt el a kettő közt, én közben kiderítettem az édesanyja számát, felhívtam, meg se hallgatott, azzal rakta rám, hogy ne zaklassam, éjjel hívni valakit illetlenség. Akkor még nem volt autóm, meg jogsim se, a Balatonnál voltam egy táborban, esélytelen lett volna részemről időben odaérni. Miután rám rámtette az anyja, én felhívtam apámat, elmondtam neki, mi van, ő elkérte tőlem a barátnőm pontos címét, hogy ő most azonnal kihívja a rendőrséget ezzel. Kihívta éjfél körül a rendőröket, a barátnőm anyja ajtót nyitott, elvileg mindent rendben találtak. Aztán hajnal negyed háromkor elütötte egy vonat.

Végül is nem kellene, hogy lelkiismeret-furdalásom legyen, én megtettem mindent. Szóltam a felnőtteknek. Szóltam az anyjának. Apám szólt a rendőrségnek. Viszont én voltam az, akinek már a táborba indulás előtt odaadta a legféltettebb cuccait, hogy ez ajándék, ezek mostantól az enyémek, már akkor tudtam, hogy mi jár a fejében, és már akkor is elmondtam az anyjának az aggályaim, hogy esetleg figyeljen rá egy picit jobban? Nem történt meg.

Olyan szempontból bűntodatom van, hogy ha eléggé komolyan vettem volna azt, hogy odaadja nekem a legfontosabb dolgait, és sejtettem, mire készül, akkor megtehettem volna, hogy nem utazok el a táborba. Ha otthon vagyok, és felébresztem apámat azzal, hogy egy barátomhoz oda kell, hogy vigyen, ő biztos elvitt volna, és akkor talán, talán megakadályozhattuk volna.

Sosem tudtam meg, miért tette. Voltak családi problémái, de sokunknak vannak, akik mégsem lesznek öngyilkosok. Mai napig nem tudom, mi vezetett nála eddig.

2023. ápr. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
88%
Egy fiú a volt osztálytársaim (általános) közül 22 évesen felakasztotta magát. Mindig is furcsa viselkedésű, különc volt. Egy időben állítólag rákapott valami cuccra is, de ezt másoktól hallottam. Úgy tudtam, azt már letette. Kezdett normális lenni, dolgozgatott, lett valami barátnője is, bár az inkább ilyen se veled se nélküled kapcsolat lehetett. Annyira nem állt hozzám közel, hogy tudtam volna részletesen miben van. Viszont gyakrabban kereste a társaságom, és említette, hogy még 2-3 másik volt osztálytársunkkal is felvette az utóbbi időben a kapcsolatot. Nem gyanakodtam semmire. Megdöbbentett a halálhíre. Utána többször is végigolvastam a levelezésünket közösségi oldalon, de semmi utalást nem találtam arra, hogy akár csak maga alatt lenne. Nagyon rosszul éreztem magam miatta, hogy nem vettem észre jeleket, és gyanakodtam, hogy szinte a semmiből felveszi velem a kapcsolatot. A mai napig sokat jár a fejemben, pedig már több mint tíz éve történt.
2023. ápr. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!