Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet a bántó hangsúlyr...

Hogyan lehet a bántó hangsúlyra asszertívan reagálni?

Figyelt kérdés

Van egy kollegám, aki folyamatosan úgy beszél velem mintha hülye, fogyatékos lennék. Pedig nem vagyok, csak annyi a különbség, hogy ő 30 éve van a munkahelyen, én pedig 4 hónapja. Vannak dolgok, amiket még pontatlanul tudok, vagy egyáltalán nem is láttam még. Bármi ilyet észrevesz, jön a habzó száj, amit persze segítségbe csomagol. Az oké, hogy maga a dolog, amit mond, az rendben van, logikus, de nagyon bántó. Mert a többi kollégánál nem érzem ezt soha.

Mikor megpróbáltam erről beszélni vele, azt mondta, hogy nem látja rajtam az alázatot, lelkesedést, szorgalmat, és hogy ha nem tudok valamit papírforma szerint, akkor miért csinálom, miért nem kérdezek.

Pedig sokat kérdezek, már sokszor kellemetlen, mert olyankor is azt érzem, hogy hülyének néz, hogy nem igaz, hogy nem tudom ezt sem, pedig már mióta ott vagyok.

Én nem akarok beleállni, de sajnos, ha gyűlik a sok bántás, előbb utóbb kifakadok.

Vannak erre esetleg tippek, kommunikációs gyakorlatok?


2023. ápr. 2. 21:07
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Ha most nem állsz ki magadért, később csak rosszabb lesz.
2023. ápr. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert ki ő, hogy alázatot merjen rajtad számon kérni? Te pedig, őszintén, miért akarsz asszertív lenni egy ilyen gyökérrel? Nála nem ez az a szint. Nála az van, hogy taposgál, mert hagyod. Az ilyenbe kár az energia.
2023. ápr. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Két dolgot tehetsz. Vagy tűröd. Vagy kiálsz magadért bármi áron, aminek nem tudhatod mi lesz a következménye. Viszont lehet, ez után meg lenne kellő önbizalmad lesz több dologhoz is az életben.
2023. ápr. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%
Hagy találjam ki, nem valami férfiról van szó, aki már 30-adik éve melegszik, egy kényelmes, átlag alatt fizető munkahelyen, csupa nő között, és azzal próbálja csökkenteni a kisebbségi érzetét az igazi munkát végző férfiakkal szemben, hogy valami hűdenagyon fontos dolognak állítja be a munkátokat és minden apróságon kiborul? Nekem volt ilyen kollégám, több is, semmit se lehet tenni ellenük, csak minimálisra szorítani a kommunikációt, ha nagyon eldurvul a helyzet, szólni a fönöknek.
2023. ápr. 3. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Most zárd rövidre,mert később még a többieket is ellened fordítja (mondjuk így is). Engem azért utálnak,mert visszaugatok mindenkinek,aki belémáll, de akkor sem fogok tűrni.
2023. ápr. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!