Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ilyen emberek mit gondolnak...

Az ilyen emberek mit gondolnak? Miért csinálják ezt?

Figyelt kérdés

Van az a típusú ember- bizonyára a gyakori kérdések felhasználói között is-, aki, ha kölcsönkér valamit, sohasem adja vissza.


Amikor kölcsönkéri,már akkor nincs szándékában visszaadni.Így harácsolja össze a dolgait.


Az ilyen embereknek nem sül le a bőr a képéről, a kollegája, barátja, szomszédja előtt (akitől kölcsönkért)?!


Egyáltalán mit gondol magában? Hogy a másik hülye, elfelejti?



Mellesleg egyszer volt ilyen az esetemben, átmentem haverhoz, bementem a szobájába, megkerestem a dolgot és hazavittem.

Soha nem adok senkinek semmit oda!


De tényleg, ha ilyen vagy, mit képzelsz?



2023. ápr. 3. 12:02
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Ismertem ilyen embert. Többször is kért tőlem kölcsön kisebb összegeket, de legutoljára egy nagyobb értékű tárgyat és amikor jó pár hónap múlva megemlítettem, akkor még neki állt feljebb, elmondott mindennek. Akkor megszakítottam vele a kapcsolatot és ma már egy kezemen meg tudom számolni, hogy kiknek vagyok hajlandó bármit is kölcsönözni, a többinek azt hazudom, hogy nincs. Nem tudom általánosságban mit gondolnak, ez a konkrét illető egy beképzelt nagyképű s*ggfej, aki többbnek hiszi magát mindenkinél, holott erre semmi oka nincs.
2023. ápr. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem a legtöbb esetben "elfelejtik" és ameddig a másik külön nem kéri vissza a saját dolgát addig úgy vannak vele, hogy jó lesz az nekik. Ezért nem szeretek semmit sem kölcsön adni, mert annak az a vége, hogy nem látom többet.


De egyébként szerintem ez nevelés kérdése is.. annyira nem érzik problémának. Meglepne, ha valaki úgy kérne kölcsön valamit, hogy majd direkt elrakja és egyáltalán nincs szándékába visszaadni már a legelején.

2023. ápr. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Van a lejmolós meg van a feledékeny. Ne adj kölcsön senkinek, az a biztos.
2023. ápr. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Annyival egészíteném ki a kommentem, hogy egyszer szó szerint elfelejtettem visszaadni valakinek valamit, de amikor szólt érte nem győztem bocsánatot kérni és még aznap megkerestem, majd visszaadtam. Azóta ha bármit kölcsön kérek/adok, akkor igyekszem a leghamarabb visszaadni/visszakapni, mert utálok tartozni és azt is, ha más tartozik nekem bármivel. Hiszen az eredeti tulajdonos sem azért vásárolta az adott terméket, hogy kölcsön adhassa, hanem mert szüksége van rá időnként.
2023. ápr. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem olyan nincs, hogy már a kölcsönkérés előtt sincs szándéka visszaadni, amint megkapja.

Olyan van, hogy lesi a lehetőséget, hátha elfelejted, nem kéred vissza stb és csak akkor adja vissza, ha szóváteszed.

2023. ápr. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5-ös: sajnos ilyen is előfordul. Ha az illető folyton elszórja a pénzét és azt hiszi, hogy a másiknak több van, esetleg még irigy is rá emiatt.
2023. ápr. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

De-de van ilyen. Amikor visszakéred, halogatja visszaadni, hogy biztos elfelejted majd.


Nekem azt kamuzta, nem tudja hol van, majd megkeresi. Hát megkerestem én!

Aztán csodálkozott, hogy egy drága dolgot nem adtam kölcsön legközelebb. 4 éve nem a haverom.

2023. ápr. 3. 12:40
 8/9 anonim ***** válasza:

Én tanultam a szüleim példájából.

Senkinek nem adok kölcsön semmit csak családtagoknak. Ha kölcsön adsz valamit úgysem vigyáz rá, vagy hibásan/sérülten adja vissza és annyit se mondanak, hogy bocs vagy kifizetem/megjavíttatom.

Pénzt pedig főleg nem.

Én sem kérek senkitől semmit. Így nem lehet az se hogy én elkérek valamit utánna pedig ő kér el valamit és akkor már csak muszájból is oda kellene adnom.

2023. ápr. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A legtöbb ember ilyen: nem érdekli, elfelejti, azt gondolja, hogy nem fog úgysem emlékezni a másik erre, tehát a társadalom nagyon nagy része totális átb*ós.
2023. ápr. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!