Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Fiatalok (14-25 évesig)...

Fiatalok (14-25 évesig) éreztek különbséget gondolkodásban, életfelfogásban nálatok 20 évvel idősebb embereknél?

Figyelt kérdés

Van ez az erős különbség érzés, hogy "úristen ezek a 40-es férfiak, nők már olyan öregek fejben, berozsdásodtak, annyira nem értjük egymást"


?


Vagy nincs ilyen érzésetek?



2023. ápr. 4. 19:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szokott lenni ilyen
2023. ápr. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Különbséget igen, de nem feltétlenül negatív irányba. Tanulok tőlük is a tapasztalataik okán, illetve, előfordul, hogy bizonyos újdonságok terén érdeklődöbbek és így húznak magukkal.
2023. ápr. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
De jó kérdés, erre én is kíváncsi vagyok. 😃 Na és miben másabbak az „öregek"?
2023. ápr. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, vannak különbségek, de szerintem ezek nem negatívak. Én például nagyon irigylem a 40-es korosztályt, mert az életük valamennyire már kialakult, van egzisztenciájuk, élettapasztalatuk, de még mégsem öregek. Huszonévesen elég elveszve érzem még magam a világban, ezért mindig pozitívumként élem meg, ha egy negyvenes a közelemben van és néhány jó tanáccsal ellát.
2023. ápr. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy kolléganőmmel beszélgettünk erről, igaz, nincs 20 közöttünk, max 10, de már jól kijönnek generációs különbségek.

Mi sokkal flexibilisebben vesszük a munkaidőt (és ez igaz mind két irányba), ők hiába a kollégáim, tehát végezzük ugyan azt, sokkal "kockásbak", nekik 9-től 6 ig tart a munkaidő, nekem meg épp ahogy kell, ha annyi van, 4 órát vagyok online, ha kell, 4 napon keresztül 12-őt.

2023. ápr. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Néha igen, néha nem.

Van olyan hetvenöt éves ismerősöm, akivel nagyon egy hullámhosszon vagyunk, a legtöbb dologban egyetértünk és olyan huszonöt éves ismerősöm, akinek egyszerűen nem értem a gondolkodását, mert számomra annyira idegen.

Bizonyos generációs különbségek vannak, de ezek hol pozitívak, hol negatívak, de arányaiban semlegesek (legalábbis az én tapasztalataim szerint).

Ilyen szempontból a neveltetés, a személyiség, a korábbi élettapasztalatok, de még a kultúra is mérvadóbb a korhoz viszonyítva.

25/N

2023. ápr. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tapasztaltam már negatív és pozitív irányba is.Ez nem feltétlenül baj hiszen most mi tartjuk őket "öregnek",de majd egyszer mi is leszünk 40+os emberek és akkor a fiatalok pont ezt gondolják majd rólunk,mint amit mi most az idősebb emberekről.
2023. ápr. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem annyira, mint gondolná az ember. Sőt sokszor meglepődök, hogy nálam idősebbek mennyire naívan gondolkodnak bizonyos dolgokról. Van akinek 10-20 év sem elég megérni fejben. Van, amikor meg nálam fiatalabbak meglepnek, hogy mennyire éretten gondolkoznak a korukhoz képest.
2023. ápr. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!