Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mièrt ne dönthetnènk mi/dönthe...

Mièrt ne dönthetnènk mi/dönthetnèk èn /az èletünkről/ èletemről?

Figyelt kérdés
Volt egy rosz 4 èvünk felesègemmel.(tartozás-tartozás hátán, számlák, barátoknak, családnak) Majd megbeszèltük, változtatunk, és meg is tettük, sok munkánk van az elmúlt 4 èvben, sokat változott jó irányba az èletünk. Bármit is èrtünk el, mindig volt aki azt mondták, hogy jaj, akkor most áljatok meg egy kicsit, pihenjetek, nem kell kapkodni... De ha ezt tennènk, nem javulna az èletünk, ès ezek a mondatok nagyon kiábrándítóak.... Megvannak a terveink, hogy hogyan valósítjuk meg ezeket, hogy szeretnènk....
2023. ápr. 5. 06:39
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

Ha egészségileg megéri hajtani és a megélhetéshez szükséges,akkor sajnos muszáj csinálni.Viszont ha harácsolás,akkor nem biztos hogy jó.

Egyébként meg ne más mondja meg,hogy hogy éljetek.Azt kell csinálni,ami nektek jó és megfelelő.Kicsit fura a kérdés...az,hogy valaki/valakik beleszólnak abba,hogy most mit csináljatok?Küldd el a francba,vagy ne foglalkoz vele,ha ennyire zavaró.

2023. ápr. 5. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, ez a ti életetek, és majd ha visszanéztek, akkor tudjátok megmondani, jó volt-e.


Nekem is volt egy éjjel-nappal gürcölős időszakom, amikor nagyot léptem előre. Cserébe úgy kiégettem magam, hogy még most is dolgozgatom fel. Nehéz jó setupot találni - legalábbis nekem.

2023. ápr. 5. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Most vagyunk azon a szinten, mikor az èletkörülmènyeinket hozzunk helyre.... Ilyen az ablakcserètől kezdve a szüksèges dolgok....


Kifizettünk mindent, majd házasság, majd vagyonszerzèsi adót fizettünk rèszletre, most a felújítás jön (ennek tartunk kb a 70% ban, majd a cuccok cserèje. Pl ágy, mosogèp, szekrèny ilyenek... Egy èlhető lakást szeretnèk, ahova ha jön a gyerek, akkor megvan a feltètela nyugodt a nevelèsre. A gond az, ha ebbe beleszólnak, ès megengedjük, akkor mi nem nevelünk gyereket, mert nem mi fogunk èrvènyesülni, hanem a pl anyósèk....

2023. ápr. 5. 07:32
 4/10 anonim ***** válasza:
72%
Anyósék lehet azt látják, hogy túl sokat dolgoztok, túlhajtjátok magatokat.
2023. ápr. 5. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
18%

Vagy irigyek.

Vagy a szokásos magyarság van bennük, hogy akkor jó valaki, ha ugyanúgy nyomorult, mint ők. Aki náluk többet tesz és el is éri a céljait, azt le kell húzni.

Nem lehet megmondani miért csinálják. Meg kell kérdezni. Vagy leszarni, és úgy élni, ahogy nektek jó.

2023. ápr. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem az a baj hogy tesztek a jövőtökért, és nem egy putriban akartok élni meg szülni, mint az ország egy... rétege amit inkább nem nevezek meg, hanem hogy valószínűleg éjjel-nappal dolgoztok. Olvass utána a kiégésnek. Nem egészséges ha az ember a végkimerültség határán dől be az ágyba 16 óra munka után minden áldott nap. Gondolom az jön le nekik, hogy ti ezt csináljátok.
2023. ápr. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

H-p ig dolgozom 7-15:30 ig.

Hètvège másod állás, illetve hètköznap 2 max 3 nap dolgozom pluszba 7-10 ig. Mellette a házimunka annyi, hogy èn főzök. Párom megcsinál mindent, ezzel tud támogatni engem, ami valóban nagy segítsèg. Vannak napok, amikor fáradt vagyok, de kiègve mèg nem vagyok... Legalábbis azt èrzem, hogy van erőm arra, hogy meg tudom csinálni párommal azt, amit szeretnèk.

2023. ápr. 5. 08:22
 8/10 A kérdező kommentje:
De most pl hètfőn szereltek nálunk, de otthon voltam, pèntek szombat vasárnap, hètfőn otthon vagyok, 1 munkám van szombaton 11-3 ig. Lesz időm pihenni, picit kirándulni, ha jó idő lesz, vagy valami min{sègi programra
2023. ápr. 5. 08:24
 9/10 anonim ***** válasza:
88%

Amúgy nincs ezzel gond, ugyanakkor azt hiszem, egyre jobban értem, mit akartak mondani. Ezzel kapcsolatban én is megfogalmaznék némi jószándékú intelmet.


Én sokáig álltam úgy a dolgokhoz, hogy most jól megnyomom a melót, és majd amikor összeszedtem az egzisztenciát, majd élvezem a gyümölcsét és kipihenem magam.


Nos, így visszanézve ez nagy tévedés volt. Nincs ugyanis olyan, hogy majd kész vagyok és pihenek. Az élet állandó meló, és ha az ember előre szalad, akkor elfárad.


Ezzel nem azt mondom, hogy ne csináljátok, és amúgy a szüleitek sem ezt akarták mondani. Csak arra figyeljetek, hogy az élet nem sprintfutás, hanem maraton, és bírni kell a végéig. Szerintem megsüvegelendő hozzáállás, hogy proaktívak vagytok, és előre dolgoztok, de azt soha ne felejtsétek el, hogy most szerintem erőn felül nyomjátok, és ha elhiszitek, hogy ez a normális - ahogy én is tettem - az idővel benyúktja majd a számlát.

2023. ápr. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
11%
Miért foglalkozol bárki véleményével?
2023. ápr. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!