Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Érdemes 60 évesen beiratkozni...

Érdemes 60 évesen beiratkozni egy doktori iskolába és doktori végzettséget szerezni?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 10. 06:21
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
84%

Mi az, hogy doktori iskola? Egyetemre gondolsz, olyan szakra, ahol doktori cimet lehet szerezni? Anyway, igen erdemes, söt szuper ötletnek tartom. Annal rosszabb nincs, amikor mar 50 ev felett az emberek elhagyjak magukat, es besoroljak magukat az "en mar tul öreg vagyok ehhez" kategoriaba, es nem fejlesztik magukat.


De visszaterve a kerdesemre, milyen egyetemre, szakra gondoltal?

2023. ápr. 10. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
86%
Számtalan hasonló példa van az életben, hogy igen, lehetséges az ilyen. Másrészt LLL van. Tehát: Hajrá:)!
2023. ápr. 10. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
90%

Tanulni mindig érdemes, az ilyen kérdésekre csak igennel lehet válaszolni.

A kor egyetlen dolog szempontjából számíthat: ha a megszerzett doktori címeddel valamit kezdeni is akarsz azon túl, hogy kirakod a falra.

Ha csak frissen akarod tartani az agyadat és esetleg publikálni folyóiratokba, akkor a válasz mindenképpen igen.


Nem tudom milyen doktori címre gondolsz, pályakezdő ügyvéd vagy orvos nem valószínű, hogy szeretnél lenni közel 70 évesen, de ki tudja. Ha akadémiai pályát akarsz befutni, mire végzel, ami innentől számítva legalább 4 év, akkor fogsz az akadémiai ranglétra alján állni, a veled egy szinten állók többsége 40 alatti lesz, és sokat kell majd még dolgoznod azért, hogy feljebb juss.

2023. ápr. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Tanulni mindig erdemes.
2023. ápr. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Anyagi szempontból te tudod. Nagy valószínűséggel: nem. Minden más szempontból meg persze, hogy érdemes. Nem is kérdés. Tanulni tök jó. Nekem úgy alakult az életem, hogy lehúztam három évet phd-n és nem tudtam befejezni. Ettől függetlenül nagyon örülök, hogy részem volt benne.
2023. ápr. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
34%
Nem.
2023. ápr. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim válasza:
28%
Nekem van doktorim (szoc-szocped) nem voltam még 50 sem mikor megszereztem, de azóta is a fiókban van, mert soha semmit se tudtam vele kezdeni a munkaerőpiacon. Media Marktos eladó vagyok most is.
2023. ápr. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
80%

#7

Részemről respekt. Tudom, hogy ez sovány vigasz, de azért leírom.

#5

2023. ápr. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Mi az az LLL?
2023. ápr. 10. 12:19
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Life Long Learning /élethosszig tanulás
2023. ápr. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!