Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen megalkuvásokat kötöttet...

Milyen megalkuvásokat kötöttetek az eddigi életetekben?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 14. 04:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Munkahelyek, párkapcsolatok, családi kötelékek, jószomszédi iszony, gyakorlatilag az élet minden területén.

Nem mindig és nem teljes mértékben, de ha nem alkalmazkodik az ember akkor tulajdonképpen 100 métert sem tudna menni békésen az utcán és dühöngő-acsargó állattá változna mondjuk egy zsúfolt bolt közepén.

2023. ápr. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Áááá, tehát az alkalmazkodás a nekünk nem tetsző helyzetekhez tulajdonképpen megalkuvás? A megalkuvás = alkalmazkodás? Ilyen egyszerű? Így sokkal könnyebb az életem, eddig azt hittem, valami nagyon bűnös és lenézendő dolog. Hát akkor végül is a mindennapokhoz tartozik. :)

Beszéljünk konkrétabban a párkapcsolatról. Mintha minden azt sugallná (persze lehet, csak én nézek rossz csatornákat), hogy ne alkudjunk meg ott. Az egyoldalú lemondás, az önfeladás nem kompromisszum. Akkor se, ha ezt hitetjük el magunkkal (no offense, én már sokszor csináltam).

Példa: elhitetem magammal, hogy ha "csak szex"-jellegű kapcsolatokba megyek bele, az pont jó nekem, éppen erre vágyom. A valóság más, inkább érzelmekkel (is) szeretnék kapcsolódni valakihez. De ezt beismerni, vagy a kudarcokkal szembesíteni magam túl fájdalmas lenne. Ezért úgy címkézem, hogy ideális állapotnak tűnjön ez mások és magam előtt.

2023. ápr. 14. 08:20
 3/6 anonim ***** válasza:

"Áááá, tehát az alkalmazkodás a nekünk nem tetsző helyzetekhez tulajdonképpen megalkuvás? A megalkuvás = alkalmazkodás?"

Nem tudom :), nem az szerinted? Ugyanazon az elven alapszik, azt tenni amihez nem sok kedved van, csak enyhébb fokozat.

2023. ápr. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Számomra valahogy így: alkalmazkodás>kompromisszum>megalkuvás>szolgalelkűség

Egyre inkább zsugorodik össze az ember önérzete és szíve.

2023. ápr. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi, nagyon jó válaszokat kaptam eddig, mind nagyon értékes. :)
2023. ápr. 14. 10:51
 6/6 anonim ***** válasza:
48%
Nem merem kimondani a problémáimat, egyedül akarok mindent megoldani. Van egy veleszületett betegségem, emiatt is alakultak ki nálam megalkuvások, lemondások.
2023. ápr. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!