Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért irigy nép a magyar?...

Miért irigy nép a magyar? Vagy csak azon a környéken irigy minden ahol lakom?

Figyelt kérdés

Vettem egy új Opel Corsa-t, nem a legújabbat, hanem az egyel régebbit, nem olyan nagy kiadás, nem valami új Mercit, vagy BMW-t vagy bármi ilyen prémiumabb márkát vettem.


3 napot állt kint az utcán a parkolóba, mert a garázsban munkálatok voltak, és 3 nap alatt több megjegyzést kaptam számomra jelentéktelen és idegen szomszédoktól, hogy kisfiam, nekünk enni alig jut, talán jobban is elkölthetted volna azt a pénzt.


Vagyhogy minek vettem autót miért nem jó a régi.


Meg elindultak a pletykák, hogy biztos loptam rá a pénzt, hogy túl vagyok fizetve, éshogy miért nem jó nekem a régi.


A költözés is év végén megvalósulhat egy másik lakásba, ahol talán nem ennyire rosszmájú mindenki, de addig is, miért féltékenykedik ennyi ember?


Nem egy luxus autót vettem, nem luxus áron, és mi az, hogy valakinek enni alig jut, ez az én problémám? Adjam a pénzem amiért én dolgoztam meg másnak, vagy mégis milyen logika alapján gondolkodnak? :D


Picit unalmas ez a beállítottság, hogy egy jobb telefonnal nem lehet kimenni az utcára, mert jajj tuti lopta, turi hitelből vette, de enni már nincs mit stb.


2023. ápr. 18. 12:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom, hogy mindenhol irigyek-e az emberek, de ahol én lakom, ott is azok. 80-as években beépített ablakokat cseréltettünk, amik már egyáltalán nem szigeteltek, és ezért mi is kaptuk a kommenteket, hogy miből telik rá és miért volt rá szükség. Tudom, hogy bosszantó, de nem kell velük foglalkozni. Én azt figyeltem meg, hogy mindig azok a legirigyebbek, akik rengeteget költenek felesleges dolgokra, és több káros (drága) szenvedélyük is van. Amúgy meg egy Opel Corsa azért tényleg ne legyen akkora luxus, amit az ember ne engedhetne meg magának bűntudat nélkül.
2023. ápr. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
10%
Talán csak egyszerűen rühellnek téged.
2023. ápr. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Nem minden magyar ilyen, de ja.. úgy javarészt ilyenek vagyunk.

Ez a "ha nekem szar neked is legyen" felfogás.

Itthon az a normális ha napról napra élsz a nyomorban stressztől fűtve és megpusztulsz valami gyárban alacsony bérért, aki pedig tanult és van egy jól kereső állása ezáltal megteheti, hogy egy jobb telefont, kocsit stb vehessen arra rögtön megvetni és irigykedni kell, az elismerés nem opció.

2023. ápr. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Valójában az elmúlt 100 évben a népesség zöme azt élte meg, hogy be van szorítva, erősen korlátozva vannak a lehetőségei. Ha egy idősebb embert megkérdezel, akkor egyértelműen az derül ki, hogy az átlagosból (hogy ne az átlagnyomort írjam) csak a fennálló lehetőségek törvényben foglalt határainak áttörésével, megsértésével lehet kitörni. Magyarán, tisztességes munkával nem. Még az 1990-es rendszerváltás körül is elterjedt volt a nézet, hogy az első milliók megszerzését ne firtassuk (mert ott sok tisztességtelen, törvénybe ütköző cselekmény volt). Most már persze a milliárdokkal tartunk így. Az '50-es/'60-es években a "maszekok" lenézett kategória volt és még pár évtizeden át utána is hatalmas adókat kellett fizetni a magánvállalkozóknak, emiatt minden lehetőséget kihasználtak, hogy megéljenek (és sokszor nem is rosszul). Ez a helyzet tulajdonképpen alapjaiban nemigen változott, mert az államhatalom ma is gúzsba köti azokat, akik nem akarnak behódolni. Elég, ha csak a lakossági háztartási takarítást vállalókra gondolunk (erdélyi asszonyok), akiket hivatalosan be kellene jelenteni és adót fizetni a jövedelmük után, amiből aztán túl fényesen nemigen lehet megélni. Aki magánvállalkozásba kezd, az számoljon azzal, hogy előre, a medve bőrére kell fizetni mindenféle adót, hozzájárulást, illetéket, holott még semmi jövedelmük nem volt. Érthető tehát, hogy aki valamilyen módon képes kidugni a fejét a vízből, arra irigykednek, mert olyat mert megtenni, amit ők nem.
2023. ápr. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én attól undorodok a legjobban, hogy az esetek többségében azok irigykednek az Opel Corsára, és azok térnek ki a hitükből és mondanak eltéged mindennek, aki a saját garázsában meg Mercit rejteget. Aztán hüledezik hogy te miből, honnan, meg mennyiért tettél szert a sajátodra. Magyarországon sok a képmutató, irigy, rosszindulatú ember.


Sokszor azért irigyek, mert önző, beképzelt emberek, akik nem tudják feldolgozni hogy másnak is lehet sikere, aki ráadásul tett is érte, nem pedig mindig csak nekik.

2023. ápr. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát én ebből menekültem el már több évtizede. Egy kis svájci faluban élek, Svájc szegényebb részén (tényleg nem sokat engedhet meg itt az átlag család magának, de azért elvannak). Már megszokhattam volna, de még mindig sokszor meglepődök amikor ismeretlenek is odaszólnak ha erre járnak. Vettem új autót (lízingre, mert a legrosszabbkor krepált be az előző, de teljesen, kb vasárban adtam el), többször előfordult hogy járókelők mondták mosolyogva, hogy de szép autóm van.

Kertben amikor dolgozgatok, rendszeresen állnak meg pl kutyasétáltatók "beszólni" hogy milyen szép lett a kert, de jó hogy foglalkozok vele, stb stb.

Gyereket is megmosolyogják, szólnak valami kedveset, volt aki adott ajándékot is csak úgy, bármit ami náluk volt (mittomén gyertyát amiből többet vett, virágot, cukorkát, stb)

Szóval így is lehet.


Nem tudom miért és hogyan alakult ki ez az egymást lehúzó magyar szokás, de nem ártana már változtatni rajta. Azért is nehéz mert ezt látta egész életében az ember gyerekként, ez jön reflexből, és ha másképp csinálja az ember, még hülyének is nézik ezért. Nekem is azért meglepő még a pozitív viselkedés, mert 30 évig nem ezt tapasztaltam.

2023. ápr. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Lényegében a magyar semmire sem tudja a magyarázatot, csak valamit művel...
2023. ápr. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Valamiért a legtöbb magyar emberben az van, hogy csak nagyképűsködik, irigykedik, igyekszik a másikat lehúzni a szintjére, viszont nem nagyon akar semmiért tenni, de nagyon dühös arra, aki viszi valamire, vagy egyszerűen csak tanul, fejlődik.
2023. ápr. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sajnos az emberek ilyenek. Véleményem szerint mindenki osztja az észt, mindenki hozzá tud szólni a másik életéhez de ha megnézed csak a szájuk jár. Nagyokat mondanak de az életükön nem látszanak a nagy bölcs tanácsok. Nem lehet elköltözni előlük de nem is kell. Le kell sz@rni a véleményüket. Ha ők nem vettek volna új autót akkor járjanak a régivel.

A saját tapasztalatom alapján sikeresnek lenni végtelen türelmet, alázatot és állhatatosságot kíván. Rengeteg munka, idő van benne és sok hullámvölgy. Van amikor többszöri próbálkozásra sem sikerül valami úgy, ahogy szeretném, ami persze rosszul esik, van, hogy időre van szükségem, hogy ismét erőt vegyek magamon. Amikor pedig végre sikerül az csodás érzés. Büszkeséggel tölt el.

Az emberek persze csak az eredményt akarják meglátni a beletett munkát nem. Sokszor hallottam vissza, hogy neked könnyű, biztos a szülők adták/vették, loptad, nyerted vagy nőként még sokkal cifrábbakat is. Nem akarták elfogadni, hogy kemény munkával, tervezéssel ezek a dolgok elérhetőek bárki számára és senki segítsége nem kell hozzá. Még kiemelkedő munkahelyem sincs amire ráfoghatnák. Próbálják megnyugtatni magukat, hogy nekem csak azért “könnyű” mert.. és így nekik is könnyű lenne.

Nekem van egy prémium autóm, ahogy te fogalmaztad és elég fiatal, mégis van olyan ismerős, aki azt mondta ő ilyet biztos nem venne. Majd győzzem fenntartani, majd így, majd úgy… Hát oké.🤷‍♀️


Legyél büszke az eredményeidre, hogy vettél egy szép autót!! A negatív embereket kerüld el, kár még meghallgatni is a véleményüket. Szemellenző. Csak a céljaidra koncentrálj! A magadba fektetett munka pedig mindig megtérül! A pénzt pedig te kerested, el tudod dönteni mire szeretnéd költeni. :)

Szép napot!

jan. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!