Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nincs önbizalmam az...

Miért nincs önbizalmam az angol nyelvhez?

Figyelt kérdés

Sokszor nekikezek az angolnak, de mindig abbahagyom. Mert rájövök arra, hogy töménytelen mennyiségű angol szó van, amit meg kell tanulnom, hát mégis hogy tudnék én 4-5000 szót a fejemben tartani, hogy eljussak legalább egy középszintre? Arról nem is beszélve, hogy egy rakás nyelvtani szabály van az angolban, amiket szintén meg kell tanulnom, az anyanyelvűek furcsa akcentusának megértése, meg külön művészet.

Ha milliomos lennék, nagy ívben tennék az egészre, viszont tudom, hogy égető szükségem van arra, hogy beszéljek angolul, mert kell a terveimez. De kedvem meg nincs tanulni


Így egy ördögi körbe kerülök és az önbizalomhiány már frusztrációba csap át.


2023. máj. 2. 17:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az segített hogy volt egy rakás dolog ami érdekelt, de kizárólag angol nyelven volt csak hozzáférésem.

Ég és föld a különbség aközött, hogy angolul tanulsz, mert kötelességednek érzed, és aközött hogy angolul tanulsz, mert van egy játék aminek érteni akarod a szövegét, vagy van egy könyv, amit ki akarsz olvasni, de nincs meg magyarul.


Ha van valami szenvedélyed, akkor építsd köré az angolozást.

2023. máj. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

#1


Nos, éppenséggel az egyik kedvenc animém mangája angol fordításban elérhető.

Most rá is kerestem a neten. Mivel úgy tűnik, nem lesz 2. évad az a anime verziónak, így rá vagyok utalva, hogy a mangát olvassam, hogy megtudjam, mi lesz a történet vége.


Szóval ide kell az angol nyelv. :)

2023. máj. 2. 18:00
 3/14 A kérdező kommentje:
A manga olvasást össze tudom kötni az angol tanulással!
2023. máj. 2. 18:01
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ismerkedj olyan oldalakon, ahol a közös nyelv az angol.

Bár már előzőleg is gagyogtam valamennyit angolul, de mikor megismerkedtünk a férjemmel, -akinek ugyan nem anyanyelve az angol, de ezt senki nem mondaná meg, perfekt angolból-, na, tőle rengeteget tanultam. Ez is lehet egy jó motiváció.

2023. máj. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
24%
Egy átlag amerikai 1000 szót ismer.
2023. máj. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Anime? Manga? ezernyi fórum/telegram/discord van ahol téged érdeklő témában pallérozhatod az angolod.
2023. máj. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
96%
#5 Az addig oké. Egy átlag magyar is maximum 6000 szót ismer abból a 100.000 szóból, ami a magyar nyelvet alkotja - Nádasdy Ádám szerint. Mégsem adnának erre a 6000-re és a 6000-hez járuló, átlag nyelvtanismeret szintre nyelvvizsgát egy külföldinek. Az anyanyelvén, a saját országában a legtöbb ember megteheti, hogy félanalfabéta legyen.
2023. máj. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
19%
7: hu.lyeseget irkálsz.
2023. máj. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Kb. 1000 szót én is ismerek... De ez egy 3 éves gyerek szókincse.

3-5000 szó egy átlagember aktív szókincse:


Forrás: [link]


Ami az amerikaiak szókincsét illeti:


"Ezeknek az adatoknak a birtokában tudta megállapítani a kutatócsoport, hogy egy átlagos, angol anyanyelvű amerikai húsz éves korára 42 ezer szót ismer, ez a szókincs a későbbiekben egyre nő, így hatvanéves korára mintegy 6000 szóval bővül a tudása."


Forrás: [link]

2023. máj. 2. 19:38
 10/14 anonim ***** válasza:
54%
9: ha beszélnél angolul, talalnál hiteles forrást.
2023. máj. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!