Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Minél többet tanulok, annál...

Minél többet tanulok, annál kevesebbet tudok érzésre?

Figyelt kérdés
Mi ennek a magyarázata? Nyelvtanulásról van szó. Mástól is hallottam már ezt. Minden nap órákig írom, olvasom, videókat nézek, hallgatok. Nyilván tudok már valamit, írott szöveget, hanganyagot is értem. De amikor épp nem tanulok, azt érzem, hogy egy darab épkézláb mondatot nem tudnék kinyögni élő környezetben.

2023. máj. 5. 09:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez mindennel van. Van is valami neve ennek a jelenségnek, hogy aki kevesebbet tud valamiről nem is érti, érzi mennyire keveset tud és ahogy egyre többet tud az ember kezdi el észlelni a saját határait is.


De amúgy amit ajánlok azok az olyan szókártyás appok, ahol random pakliból mutogatja a dolgokat és ha tudod egyre ritkul. Mert ez pont azt csinálja, hogy ne számíthasson rá az agy, hogy a jövőben nem jön elő újra akkor is ha nem használod. Mert a pakliból amikor már jól megy egy év után is néha felpattan, ami már rég nem és emiatt az agy tudja, hogy nem felejtheti el.


Anki pl ilyen. De kicsit nehéz belejönni, de vannak más hasonlók is.


Jah meg nekem ami még bevált ha tanultam videókból, szóval ha ilyen online kurzusokat csináltam. Mert szerintem amiatt, hogy érdekel a maga a téma és tanulni akarom, valahogy a nyelv részt is komolyabban veszi az agy.

2023. máj. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sokáig volt, hogy 1-1 vizsgára a nap minden órájában tanultam. Hagyj magadnak pihenőt, kicsit végezz más tevékenységet is, úgy könnyebb lesz.
2023. máj. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Annál többet kell tanulni! Jó pap holtig tanul! A tudás hatalom! 😉
2023. máj. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!