Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek hogy tudnak pszicho...

Az emberek hogy tudnak pszichológushoz járni? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Tudom, buta kérdés, de úgy értem, hogy az emberek többségének 8-16.30-ig tart a munkaideje. Gondolom a pszichológusok munkaideje is kb. így néz ki. Vagy ők úgy alakítják a magán praxisukat, hogy tudják, hogy az emberek többsége így dolgozik? Később kezdenek dolgozni, és később is fejezik be a munkát? Vagy mindenkinek ennyire rugalmas lenne a munkahelye, hogy csak így elnézik, hogy a munkavállalók egy-egy órára elugranak? Tényleg nem értem hogy működik ez, de foglalkoztat a kérdés, mert én is szeretnék járni, csak ugye a munkaidő nekem is így néz ki. Vannak esetleg tapasztalatok? Van olyan, aki 8 órás munkát végez, de el tud szabadulni?

2023. máj. 9. 20:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk van fél napos szabadság lehetőség is.
2023. máj. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
16%
Miért ne tudnának az emberek pszichológushoz járni?:D Én is voltam egyszer egynél-állítólag normélis vagyok, és mivel szaktekintély a maga szakmájában az illető, így elhittem neki:D
2023. máj. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Jó, de a félnapos szabadság is gondolom csak egy-egy alkalomra szól. Pszichológushoz meg hetente járnak egy alkalomra az emberek, ahogy én tudom. Vagy kéthetente. Annyiszor meg nem lehet fél napos szabikat kivenni.

Gondoltam arra is, hogy őszintén megmondom a főnöknek, hogy mi a problémám, és tudnánk-e erre megoldást találni. Ledolgozom esténként esetleg, vagy ha az ebédszünetben megyek el, akkor ugye az fél óra, a másik fél órát meg ledolgozom... Őszintén nem tudom. Nagyon szeretném megoldani, csak nincs előttem, hogy az emberek hogyan tudják a rendelési időt összeegyeztetni a munkával.

2023. máj. 9. 21:11
 4/9 anonim ***** válasza:
74%

Én gyerekekkel dolgozok pszichológusként, és bizony nagyon sokszor előfordul, hogy a szülők nem tudják napközben elhozni a gyereket. Az ovisokat alapból nem nagy probléma elhozni, az iskolásokat már igen, de elsősorban a szülők szoktak azok lenni, akiknek nem fér bele az időbeosztásába. Néha nagyszülőkre bízzák ilyenkor a gyereket, a nagyobbakat elengedik egyedül, de vannak azok a szülők is, akik háborognak, hogy nem választhatnak késő délutáni/kora esti időpontot. Teljesen megértem, hogy nem fér bele a munkaidejükbe pl. délelőtt 11-kor hozni a gyereket, de az enyémbe meg sajnos az este 6 óra nem fér bele (nem magánban dolgozok, szóval még csak nem is a jóindulatomon múlik).

Egyébként azok alapján, amit én látok, sokan dolgoznak pl. esti műszakban vagy épp olyan órákban, hogy délelőtt vagy délután pont ráérjenek. A covid óta többen tudnak hivatalosan otthonról dolgozni, amibe akár beleférhet a pszichológus is. Vannak, akik ilyen-olyan vállalkozók, és valamennyire maguk alakítják a munkaidejüket. Illetve vannak olyan helyek is, amiről az első is írt, ahol adnak fél napos szabadságot, vagy simán csak el tudod csúsztatni úgy az óráidat, hogy elmehess valamelyik nap kicsit előbb.

2023. máj. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Budapesten elég sok pszichológus dolgozik egyes napokon nyolcig, nemrég láttam egy pasast, aki tízig is. A kerületünkben az egyik sztk-s pszichiáter szintén nyolcig rendel az egyik napon. Nem esélytelen tehát munkaidő után menni, de bizonyára nehezebb akkorra jutni be egy számodra szimpatikus emberhez.
2023. máj. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Pont emiatt váltott időrendben dolgoznak, nem fixen 8-16 között. Más munkakörökben is van ez.
2023. máj. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A maszekok délután és este dolgoznak. Már csak azért is, mert napközben általában a főállásukban dolgoznak, mint te, kérdező, a maszek munka a másodállásuk.

Állami rendelés az tényleg napközben van.

2023. máj. 10. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én teljesen összevissza járok dolgozni, de ezt úgy képzeld el, hogy a hét minden napján, 0-24-ben beosztanak.

A pszichológusom hajnal ötkor válaszolt, mikor megkerestem, később kérdeztem (konkrtan az első ülésen, hogy oldjam a hangulatom), hogy ő már ilyen korán fenn van? És mondta, hogy nem, ő akkor még fenn volt.

Volt, hogy éjszakással végeztem reggel hétkor, és 7.30-kor én voltam az utolsó "ügyfele", aztán ment aludni. Meg olyan is, hogy mikor le akartam mondani a napot, mert túlóráznom kellet este 9-ig, és csak 10-re értem volna oda, akkor azt mondta, hogy nem probléma, ráér (6-kor lett volna "randink"). Ő éjjeli bagoly, a páciensei többségét délután, este vállalja, de egészen késő estig. Kivételes esetben, ha olyan kedve van - hiszen emberből van ő is, nem tud 0-24-ben rendelkezésre állni - akkor fennmarad reggel 8-9-ig is akár, hogy a reggelieket is tudja fogadni, és aztán alszik. Ezt onnan tudom, hogy kérdeztem.

Egyébként gondolom, ugyanaz a helyzet, mint bárhol máshol, masszőröknél kozmetikusoknál, uszodában, edzőteremben, stb., hogy a sztenderd munkaidő után a legzsúfoltabb minden. Esetleg nem tudod megdumálni a főnökkel, hogy mondjuk minden csütörtökön lelépsz egykor, de cserébe hétfőtől szerdáig plusz egy órát maradsz? Nem kell neki elmondani, miért, ha nem akarod. Vagy mondd azt, hogy nyelvtanfolyamra, edzésre, akármire kell menned.

2023. máj. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Akihez én jártam, Ő fogadott este is, kb. 19 óráig ügyfeleket. Délelőtt másik állásában dolgozott. Én akkor 8-16-ig dolgoztam (azóta GYED-en vagyok).
2023. máj. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!