Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Megöregedhettem 5 év alatt?

Megöregedhettem 5 év alatt?

Figyelt kérdés

5 évvel ezelőtt még nem magázott senki. Mármint úgy értem hogy a kifejezetten fiatal korosztály tehát a gimis és egyetemista korú emberek.


De most már szinte majdnem mindig magáznak.


Van olyan hogy ilyen rövid idő alatt ennyire megöregszik valaki külsőre?


Olyan életet én nem élek, nem cigizek, nem iszom, nem éjszakáztam soha, nem stresszelekm és beteg sem vagyok.



2023. máj. 9. 22:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Vagy csak illedelmes a környezeted?

Én is ösztönösen magázok mindenkit, a minap meg is állított a szomszédom, hogy ne "jó napot"-tal köszönjek neki, mert max 5 év lehet köztünk.

2023. máj. 10. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
90%
A hamar megöregedést általában külsős tényezők adják.
2023. máj. 10. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Genetika, bőrállapot, ha nem védted a bőröd tudatosan az UV-től, kékfénytől. Sokat hunyorgunk az okoskütyük előtt is, mélyíti a ráncokat. Kevés belső és külső hidratálás vízhiányhoz, szárazsági ráncokhoz vezetnek. A fűtött terek, klíma, egyik nap 10 fok van, másnap 30 is befolyáslják a bőr állapotát. Ezek mind mind öregebbnek láttatják a bőrt.
2023. máj. 10. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Ez eléggé egyéni megítélés alá tartozik. 5 év korkülönbség két embert között akár szemmel is látható lehet. De sok mindentől függ: kinézet, genetika, öltözködés, viselkedés, stb.

Én 40 éves vagyok. Ismeretlenül 95%-ban most is tegezni szoktak. Csak hivatalokban, meg ilyen helyeken nem. Egyetemen tanítok, a tanítványaim is tegeznek. Engem nem zavar különösebben. Sőt, nekem is könnyebb őket visszategezni, pl mikor magyarázok valamit. Nemrég volt egy összejövetel, iszogatás, ahol tanítványaim is jelen voltak. Szóba jött hogy ki hány éves. Hát engem konkrétan 13 évvel néztek volna fiatalabbnak. :D Lehet hogy az is benne volt, hogy csak udvariasak akartak lenni és szándékosan tippeltek alul. Ezért írtam, hogy sokszor inkább a benyomás dönt egy emberről tegezés-magázás terén is. Nem feltétlenül nézed meg a személyijét hogy hány éves.

2023. máj. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Jó napot kivanok!


Őszülsz esetleg, vagy van szakállad?

2023. máj. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

# 15


nem. ráncos sem vagyok, szakállam sincs, nem őszülök. nem is kopaszodom, sőt nagyon dús a hajam.


És általában 35 nek gondolnak emberek pedig 43 vagyok.

2023. máj. 10. 11:01
 17/17 anonim ***** válasza:

Akkor ennek örülj és vigyázz magadra.

Van olyan ember aki 43 éves és már 60-nak néz ki.

2023. máj. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!