Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A haverom alkoholista ezek...

A haverom alkoholista ezek alapján vagy nem?

Figyelt kérdés
Rászokott arra hogy minden hétvégéje bulizásból áll. Ezzel nem lenne baj mert nyilván fiatalok vagyunk most kell élni (20 évesek) és mellette dolgozik tehát nem otthon ül és nem a szülei pénzét issza el. Viszont van hogy a haverokkal megisznak több liter töményet (2 hete hétvégén pl egy karton sör, meg másfél liter vodka fogyott, utóbbit ketten itták meg). De minden hétvégén iszik, hol ennyit hol annyit de nem bírja kihagyni aztán másnap meg józanodik meg alszik egész nap. Ez nekem is feltünt már és bár engem nem zavar azon kívül hogy szerintem tönkre fog menni a mája ha így folytatja látom hogy az anyját, meg a barátnőjét is nagyon zavarja (jóba vagyok velük mert gyerekkori haveromról van szó. Az anyja félti, a lány meg amellett hogy félti nem bírja hogy minden hétvégén mehet józanítani vagy ha épp fel is kell a haverom önti magából a piaszagot és elég nyűgös). Szóval szerintetek alkoholistának számít? Nektek elegetek lenne belőle vagy ez még elmegy?

2023. máj. 20. 12:40
 1/3 anonim ***** válasza:
93%

Én nem mondanám alkoholistának, csak azt , hogy fiatal.

Ha zavar bárkit is , beszéljenek vele stb

Számomra ebben nincs kivetni való.

30 éves nő vagyok, családom és gyerekem is van. Kb az elmúlt 3 évben jó 4x ittam alkoholt, a 20as éveim elejét mégis végig ittam még én is nő létemre 😬🤣 és nem koktélokat szürcsöltem.

Minden hétvégén mentünk bulizni, koncertekre. Volt hogy a barátnőmmel ketten megittunk indulás előtt 1 üveg tequilat vagy 1 üveg jégert .

És még az adott szórakozóhelyen ittunk tovább.

Másnap meg majdnem 16 órán át csak aludtunk 🤣

Volt hogy még hétköznap is elmentünk iszogatni.

Borzasztó mennyiségeket ittunk .

Hazipalinkából egy fél litert simán megittunk és aztán még boroztunk .

Na ránk már lehet mondhatták volna hogy alkoholisták vagyunk 😅

Ez kB 25 éves koromig tartott. Utána vissza vettem. És most már alig bírok pára is nézni annyit ittam anno...

2023. máj. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
69%

Nem modható alkolistának,mert azok minden nap isznak,a keményebbje már reggel is,meg napközben.

Viszont könnyen azzá válhat,mert van egy olyan folyamat,hogy reggel "gyógysör",aztán még egy gyógysör,utána meg szép lassan hétköznap is beugrik valami buli,majd heti 2-3,a végén meg nem is kell buli meg összejövetel,a pia mégis napi társsá válik.

Szóval erre kell nagyon figyelnie,hogy ez a folyamat ne induljon el!Meg azért elég lenne havi egy ilyen hétvége.A tömény se egy jó dolog,hideg sör elég lenne.

2023. máj. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%

Valoszinu igy tud csak kikapcsolodni, ellazulni, kilepni a mokuskerekbol.

Szervezzetek kirandulasokat, vagjatok bele kozos sportba, ahol oda kell tennie magat hetvegen megjobban, pl. futas, bicikli, uszas akar.

Akkor egy valaszut ele er, es ha oromot, sikert okoz a mozgas azt fogja valasztani a bebaszas helyett. En 15 evet toltam le m, megis tudtam valtoztatni, neki is menni fog.

2023. máj. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!