Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha nincs semmiről sem fogalmad...

Ha nincs semmiről sem fogalmad és nem tudsz véleményt alkotni dolgokról, akkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Igazából így éltem eddig az életem, nem mertem kifejezni magam, olyan szinten véleményt sem mertem formálni.


Néhány dolog érdekel ilyen a sportok közül a kosárlabda, emellett a nemzetközi foci bajnokságok.


Korábban érdekeltek az állatok és a biológia.


De úgy érzem, hogy semmiről nincs mára kellő tudásom.


Így véleményt is nehezen tudnék megfogalmazni.


Eddig nem is próbáltam a dolgok egészét nézni keresni az összefüggéseket, viszont mostmár szeretném.


De úgy érzem buta vagyok mint a tök. Csak egy vegetáló gondolatok nélküli lény.


Mit tegyek?



2023. máj. 21. 13:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Kezdjél el olvasni. Íratkozz be esti gimibe. Vagy egyáltalán hol tartasz tanulmányilag?
2023. máj. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Hát Egyetemen vagyok, most műszaki karon, már másodéves vagyok, viszont mintha a legtöbb dolog lepergett volna rólam az életem során.
2023. máj. 21. 13:44
 3/19 anonim ***** válasza:
40%

Olvasd rendszeresen a híreket, hogy tudd, mi van a világban, hogy hozzá tudjál szólni a dolgokhoz, vagy legalább tudd, hogy kb. miről beszélnek mások. De olvass jobbos meg balos valamit is (pl. origo.hu meg index.hu), aztán a kettőt átlagold, valahol ott lehet az igazság középtájt. ;-)


Olvass szépirodalmat is, meg bármi mást, ami érdekel. Fejleszd saját magadat. És figyeld az embereket! Mindegyik, de mindegyik egytől egyik keresztülment azon, amin most te, mielőtt olyan magabiztos, nagydumás valaki lett, mint amilyennek most látod, úgyhogy nyugi.


És gondold végig, hogy mennyi mindent elértél már az életben, amit egy csomó ember sose fog elérni! Ebből meríts önbizalmat.


És gondolj arra, hogy hogy mentél át a nyelvvizsgá(ko)n! Akkor is kellett mindenféléről véleményt mondanod, meg úgy egyáltalán, amíg odáig eljutottál: a nyelvórákon. Elég csak ugyanolyasmiket mondani most is, nem kell mindjárt feltalálni a spanyolviaszt, ha arról van szó, hogy valakivel szóba elegyedj.

2023. máj. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget.
2023. máj. 21. 14:02
 5/19 anonim ***** válasza:
23%

Nyugtasson az, hogy a legtöbb ember pont ugyan ebben a cipőben jár.

Akiket hallasz beszélni azok vagy hozzáértők vagy pedig és ez a sokkal valószínűbb, hogy csak okoskodok.


Ha valaki valamihez ért azt csinálja s nem pedig tanítja vagy beszél róla.


A legtöbb ember full hülye az emberiség 85% teljesen alkalmatlan még a legalapvetőbb házimunka elvégzésére is,(felsőprés/felmosáshoz is) na ezért látsz ennyi mindenhez hozzáértő embert mert ezeknek az embereknek olyan kevés a tudásuk, hogy nem látják át a saját tudáshiányukat, szóval, nálánál butább emberekkel vette magát körül akiknél lehet, hogy okosabb de azok még nála is hülyébb emberek.


Akkor derül ki, hogy mennyire vagy okos, talpraesett amikor teljesen ismeretlen helyzetbe kerülsz és ott hogyan tudsz helytállni.



Senkinek ne akarj megfelelni, túl rövid az élet ahhoz, hogy vagy a főnöknek, vagy a tanárnak, vagy a barátaidnak megfelelj, csak is önmagadnak felelj meg, DE ÚGY, hogy EZZEL MÁS EMBERNEK, NÖVÉNYNEK, ÁLLATNAK NE KORLÁTOZD A SZABADAKARATÁT még ha kéri sem.



Nagyon buták az emberek, és a legszebb, hogy a buta ember soha nem fogja felismerni egy nálánál értelmesebb ember jelenlétét mert egyszerűen nem érti meg őt, máshogyan jár az esze.


Egy kutya soha nem fog megérteni egy embert viszont fordítva igen, ezért veszélyes buta emberekkel vesződni, párkapcsolatba lépni mert csak lehúznak a saját szintjükre és ott a rutinjuk miatt elvernek.



Én már 8 évesen kiábrándultam a felnőtt emberekben, olyan szélsőségesen gondolkozó, viselkedőek az emberek többsége, főleg ha idegesek akkor még közveszélyesek is.


Ha van rá lehetőséged akkor inkább maradj a négy fal közt és élj a saját világodban.

2023. máj. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Ha megnézed a legtöbb hülye ember a facebok, instagram, tiktok -on, ... van egyszerűen vonzza az ilyen buta, igénytelen nulla IQ -ju embereket a többi hülye.


Van is az a mondás, hogy "az egyik majom utánozza a másikat".


Ha megteheted akkor kerülj minden közösségi életet(embert) és csak olyan emberekkel kapcsolódj akikhez érdeked fűződik és amint elérted a célod/ érdeked akkor vess véget a vele való kapcsolatnak.


Szerintem az életben egy ember van akivel foglalkoznod kell és az pedig csak is ÖNMAGAD. Természetesen ha anyuka vagy és szültél egy gyermeket akkor őt a 18. életévig minden jóval el kell látnod, oktatás, élettapasztalat, ...

2023. máj. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

... még abban a kapcsolatban van felelőséged amiben a Kisherceget a Róka megtanította.

tanítás így szól: , hogy felelőséggel tartozunk azért akit megszelídítünk.


Hosszabban és gyönyörűbben:

[link]

2023. máj. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

A mérnöki a tények világa. Próbálj meg ott először véleményezni valót keresni.

Bár szerintem ma a vélemények jelentősége túl van lihegve. Az embernek a saját szakterületén kívül max a hobbijáról, vagy az életében megtapasztalt dolgairól lehet releváns véleménye. A többi csak a buták, vagy az önkritika nélküliek szószaporítása.

2023. máj. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Tájékozódni kell!
2023. máj. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
2023. máj. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!