Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy szokták emberek kiforgatn...

Hogy szokták emberek kiforgatni a szavaitokat? Ti hogy szoktátok kiforgatni más emberek szavait?

Figyelt kérdés
Gyanítom, hogy én egy ilyen kiforgató vagyok. Segítsetek eldönteni.
2023. máj. 21. 15:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem mire gondolsz. Kiforgatni valamit azt jelenti, hogy úgy csűröd, csavarod a hallott szavakat, hogy valami teljesen más jöjjön ki belőle, mint amit az illető tényleg mondott.
2023. máj. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Pontosan erre gondolok. Jól értetted. Te még soha nem csináltál ilyet? Olyan esetre se emlékszel, hogy veled csinálták volna? Csak akkor tudom eldönteni, hogy én ilyen vagyok-e, ha itt írtok példákat, mi az, ami már annak minősül (szerintetek).
2023. máj. 21. 15:34
 3/4 anonim ***** válasza:
76%
Alapból elkerülöm az ilyen embereket. Utálom, ha egy egyszerű mondatomban keresik a rosszándékot. Sértő is, hogy normálisan és jó szándékkal mondok valamit és ők a fejemhez vágják, hogy valljam be, rossz vagyok, gonosz vagyok, hátsószándékom van. Belefáradtam, hogy 2 mp tartamú mondatom után 10 percig magyarázkodhatok.
2023. máj. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sosem csináltam még ilyent, viszont velem tették már meg. Pl. egyik közeli rokonom szokása, de nem csak az irányomba, illetve ezen az oldalon is vannak páran, akik sportot űznek ebből.


Konkrét példa pár héttel ezelőttről, egy másik kategóriából:

leírtam, hogy nincs jó tapasztalatom a nyelviskolák online nyelvi szintfelmérőivel, mert több helyen kevesebb pontot hoztak ki az összesítettnél, mint amennyit ténylegesen elértem. És azt írtam még, hogy független oldalak feladatait nekem érdemesebb volt kitöltenem, mert ott reális eredmény jött ki. Erre jött egy tag, aki személyeskedés mellett olyanokat írt, hogy nyelvvizsga ellenes vagyok, minden szavam egy hazugság, rám nem szabad hallgatni, meg ilyenek. Én meg így néztem, hogy szupi, mind3 sikeres nyelvvizsgám szeretettel üdvözöl :D


Ennek az egésznek igazából az a lényege, általánosságban, hogy az egyik fél direkt, szánt szándékkal addig csűri a másik mondandóját, amíg az rosszként, ő maga/vagy más értintett jól nem jön ki belőle. Vagy az ő általa elképzelt narratívának nem felel meg, ami persze megint nem pozitív töltetű.

2023. máj. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!