Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A homoszexualitás genetikai...

A homoszexualitás genetikai vagy nevelési eredmény szüleménye?

Figyelt kérdés

2023. máj. 30. 19:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%
Abban biztos vagyok, hogy nem a neveléstol lesz valaki homoszexualis.
2023. máj. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%
A genetika örökléstant jelent. Ezt nem lehet örökölni. Egyszerűen valaki csak így születik és kész.
2023. máj. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem ebben még nincs tudományos állásfoglalás, de elméletileg vannak környezeti hatások, amik esetén valószínűbb a homoszexualitás.
2023. máj. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
38%

Attól függ. Ha nevelés alatt azt kell érteni hogy mar 8 évesen elkezdik a noi hormonokat egy fiuba pumpalni (van ilyen) a szülő miatt akkor igen lehet.

De egy fiú siman lehet feminim azért mert nem volt apja és nők/lányok között nevelkedett de ezen nyilván tud változtatni ha felnő.

2023. máj. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
57%
Gyerekkori szexuális zaklatás is okozhat ilyet. Sajnos.
2023. máj. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ezt senki nem tudja biztosra mondani. Inkább a genetika és a külső hatások együttes kombinációja miatt alakulhat ki.
2023. máj. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
71%

Sokáig én is azt vallottam, hogy ez genetika. Mást nem is voltam hajlandó meghallani a témában, mert én abszolút támogató vagyok irányukba.


Aztán utánaolvastam, hogy egyáltalán nincs egyértelmű állásfoglalás.

Egy konkrét példa van, ami kvázi cáfolja is a genetikait: az egypetéjű ikerpároknál így elviekben nem lehetne különböző a szexuális orientáció, miközben mégis csak van. Pedig ha lenne "meleg gén" (amit amúgy senki sem fedezett fel), akkor mindkettőben ott lenne.


Egy meleg barátom szintén nyitottan kezeli a témát, ő is hajlik arra, hogy ez környezeti behatás függvénye is, legfeljebb van, aki hajlamosabb rá.

Őt ovis korában szexuálisan zaklatta egy férfi rokon. Nyilván sosem fog kiderülni, mi lett volna, ha ez nem történik meg, de az biztos, mire kamaszodott, őt csak a fiúk érdekelték, még ha akkor nem is ismerte be magának. Ő például elképzelhetőnek tartja, hogy őt ez az eset billentette át.

2023. máj. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
86%

Hát én már óvodás koromban is a fiúkat kergettem a lányok helyett. Voltam kb 5 éves. Most akkor egy 5 éves gyereknek milyen meghatározó környezeti hatást kellett átélnie ami miatt már akkor voltak ráutaló jelek, hogy homoszexuális? Semmi meghatározó nem történt. Mind anya mind apa mind nagyszülők egyformán foglalkoztak velem. Tehát még csak anyai túlféltés se játszhatott közre az orinetációm kialakulásában.


28/f

2023. máj. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
30%
1-2% genetika a többi megrontás és ehhez hasonló eltévelyedés. Menjél már fel egy homo appra! 99%-uk 18 év körülit keres akit kedvére "befolyásolhat"... Szánalmas beteg állatok!
2023. máj. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

Vagy??

Az elme nem így működik.

2023. máj. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!