Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Értetlen, földhözragadt...

Értetlen, földhözragadt emberekkel szemben hogyan lehet asszertívnak lenni?

Figyelt kérdés

Olyanokkal, akikre a klinikai szakpszichológus is azt a tanácsot adják, hogy kerüljük el őket és csökkentsük minimálisra a velük való kapcsolatot?


Remete nem szeretnék lenni ilyen fiatalon, ezért még muszáj lenne 10-15 évet lehúznom a fővárosban, hogy elérjem a célomat.


Azt érzem, hogy vagy kiüldöz a világból a tömeg, emiatt már egyre kevesebbet szólok emberekhez és egyre felszínesebb témákban, illetve mindenkire ráhagyok mindent, nem fogalmazok meg véleményt, mert abból kivétel nélkül mindig csak a baj volt, én lettem a fura csodabogár a legpozitívabb vélemény is az volt rólam, hogy utópisztikus elképzeléseim vannak és ha mindenki így élne vagy éppen mindenki nem élhet így, stb.


Unom már a sokezredik kört lefutni újra és újra.



2023. jún. 4. 10:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Az értetlen földhözragadt embereket nem tudod megváltoztatni.


És nem akarom elhinni hogy te folyamatosan csak ilyen emberekkel vagy körülvéve.

2023. jún. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem "csak" ilyenekkel, de mindenhol vannak és ha beleturházok egy hatalmasat a kávédba is csak 1% alatti része lesz nyál, a többi finom kávé, mégis elmegy a gusztusod tőle.
2023. jún. 4. 14:54
 3/4 anonim ***** válasza:

Valószínűleg neked is vannak hibáid. Fogadd el hogy másik embernek is vannak.


Egyébként mi a bajod az emberekkel? Mit nem tudsz bennük elfogadni?

2023. jún. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

3-as: Amíg felszínesen érintkezem velük semmi, arról már leszoktam, hogy érdekeljen mit gondolnak. Akkor van probléma, amikor valaki mellett tartósan kell léteznem és folyamatosan osztja az észt, hogy (szerinte) mennyire rosszul látom a világot vagy a másik eset, hogy (szerinte) mennyire nem lesz nekem sosem olyan életem, amit elképzelek ezzel a hozzáállással (egyrészt az anyagi helyzetemet nem szeretném senki orrára kötni, pláne ilyenekére, másrészt nincs semmilyen elrugaszkodott elképzelésem, haladok önfejlesztés útján a céljaim felé, építem a vagyonomat szépen csendben).


És ezek kb. a korosztályom és Budapest. Vidéken meg rokonoktól meg idősebbektől ezen kívül még az összes többi átkot is megkapom, mint tudatos gyerektelen és valahogy azt is nehezen tudják elfogadni, hogy nem szeretnék állni sehova, nem fogok ügyek mögé beállni, petíciókat vagy kormányzati konzultációkat aláírni/költeni, szavazni is csak protest szavazatot leadni járok (valamelyik kis pártra vagy mémpártra) és ezen kívül számos megosztó témában azért nem tudok véleményt formálni, mert mindkét oldalnak igaza van a maga módján és csak attól függ, hogy te éppen melyik oldalon állsz.

2023. júl. 7. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!