Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az idős emberek miért elegyedn...

Az idős emberek miért elegyednek olyan könnyen szóba a másikkal (főleg egymással)?

Figyelt kérdés
Szinte csak az idősek közt tapasztaltam, hogy nem ismerik egymást, mégis olyan könnyen elkezdenek, beszélgetni barátkozni a másikkal. Szerintetek is jól látom ezt? Mondjuk én vidéki megyeszékhelyen tapasztalom ezt, Pesten nyílván másabb. Mitől lehet hogy ez, hogy ilyen közvetlenek egymással az idősek?

2023. jún. 4. 17:34
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Többségük egyedül él és örülnek, ha beszélgethetnek valakivel.
2023. jún. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

Az idősebbek azért nem csak egymással, de a fiatalabbakkal is sokkal kozvetlenebbek.

Legalábbis én ezt látom. Előbb tudok elkezdeni beszélgetni egy idősebb, nyugdíj körüli eladóval, vagy buszsofőrrel, mint egy 20 vagy 30 éves pultossal, eladóval.


Számtalan alkalommal volt már, hogy öngyújtót kértem valakitől az utcán. Az esetek nagy részében az idősebbek elkezdtek társalogni, hogy jaj szokj le amíg nem késő stb stb… a velem egykorúak meg fél másodperc múlva már vagy a telefont nyomkodták, vagy csak simán elfordultak.


Benne van a pakliban, hogy magányosak, de szvsz eleve sokkal zárkózottabbak, érdektelenebbek egymással szemben a fiatalok.

2023. jún. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
Azért mert az a generáció még nem csak a telefonon keresztül kommunikált hanem amúgy is nyitottabbak voltak az emberek egymással.
2023. jún. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%
Magányosak.
2023. jún. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem ők nyitottabbak, közvetlenebbek, és hajlandóbbak a kommunikációra, mint a fiatalabbak, és valószínűleg magányosabbak is.


Az utóbbi időben relatívan sokszor fordult velem elő (23 vagyok), hogy idősebbek megálltak velem beszélgetni a buszpályán, vagy akár a buszon. Úgy kezdődött szinte mindig, hogy x-re utaznak és segítséget kérnének, aztán a végére remek beszélgetés kerekedett belőle, és nagyon aranyosak voltak.

2023. jún. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen szerintem is nagyon aranyosak. Én is huszonéves vagyok, és remelém ha majd az én generációm is abba az idős korba ér, akkor ugyanolyan közvetlenek leszünk egymással, mint a mostani idős generáció.
2023. jún. 5. 21:45
 7/7 anonim ***** válasza:
Én pont az idős szomszédaimat nem ismerem, velünk, fiatalabbakkal egyáltalán nem keresik a kapcsolatot. Mi, fiatalabb lakók szoktunk beszélgetni egymással, nem esik nehezünkre, én bármilyen korosztállyal beszélgetek, nem gond, eleve a munkahelyemen vegyes a korosztály a pályakezdőtől a nyugdíjasig. Nem érzem, hogy meg kell öregednem ahhoz, hogy könnyen beszélgessek másokkal, de senkire nem erőltetem rá magam.
2023. jún. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!