Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A rasszista és kultúrvallásos...

A rasszista és kultúrvallásos emberek mit gondolnak arról, hogy a világvallások közül sok két néptől: az indiaitól, meg a zsidótól származik?

Figyelt kérdés

Zsidóktól: zsidó vallás és szamaritánus vallás, kereszténység, iszlám és a többi ábrahámi vallás, valamint részben olyan vallások, mint a bahá'í hit, a szikhizmus és a manicheizmus.


Indiaiaktól: hinduizmus, dzainizmus, buddhizmus és sok másik keleti vallás (indiai vallások), valamint részben olyan vallások, mint a bahá'í hit, a szikhizmus és a manicheizmus.


Ezeket a népeket sokszor semmibe nézik a faji/nemzeti sovinizmus hívei. Sőt, megspékelem: ezeknek a népeknek az ősi, etnikai vallásaiból (hinduizmus/brahmanizmus és zsidó vallás) fejlődtek ki azok a vallások, amelyeket sokan büszke mellel követnek közülük, jelszóval "a Miénk".


Mi a véleményük ezen apróságokról a soviniszta kultúrvallásosoknak? Láttam már néhány soviniszta keresztény, muszlimot, meg buddhistát...



2023. jún. 9. 16:21
 1/10 anonim ***** válasza:
zsidók eredetileg feketék voltak , ezért a jelenlegi zsidók is soviniszták
2023. jún. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

#1.

Öhm... Ezt honnan rántottad elő?


Sémiták voltak, közel-keleti kinézetűek.


Persze, ha úgy vesszük, minden ember afrikai...

2023. jún. 9. 16:52
 3/10 Agnarr ***** válasza:
100%

Az emberek többsége a vallásokat nem eredeti, tiszta formájában gyakorolja, hanem fogja szépen, kiragad belőle neki tetsző részeket, úgy értelmezi, ahogy neki tetszik és a többit figyelmen kívül hagyja. Az meg végképp nem érdekli, hogy honnan származik, amiben hisz.

Egyébként személyesen nekem az a véleményem, hogy az nem számít az emberiségnek, hogy ki mit tett le az asztalra az évszázadok során és hogy ki mivel áldott meg minket, csak az, hogy aktuálisan ki milyen szerepet tölt be a világpolitikában és világgazdaságban. Vegyük például Magyarország és az USA esetét. Mit adott hazánk a világnak? Teller Edét, aki felfedezett egy megújuló energiaforrást, az atomenergiát. Ki puszil érte minket? Senki, mert Magyarország szerepe elenyésző. Mit adott a világnak Amerika? Elvette Teller Ede kutatását és atombombát csinált belőle? Ki puszilja ma? Nagyon sokat, mert vezető nagyhatalom, és sokmindenkit pénzel. Ha egy rasszista (és közülük is az értelmesebbek) lenéz valakit indiában vagy izraelben, az inkább azért történik, mert rosszul reagálja le azt az aktuális konfliktust/negatív hatást, amit India vagy Izrael a mai politikai/demográfiai hatásával okoz.

Ja, és egyébként nem vagyok vallásos, de attól még meg akartam osztani a gondolataimat.

2023. jún. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
"Sémiták voltak, közel-keleti kinézetűek." ez csak a jelenlegi zsidók történelemhamisítása .
2023. jún. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mindenki néger volt.
2023. jún. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az előtt meg majom.
2023. jún. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A tudomány szerint. A vallások szerint meg mindegyik mást, nem egyértelműek. Gyűlölöm őket.
2023. jún. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az atombomba lehet, hogy rossz, de vannak atomerőművek, amik lehetővé teszik, hogy környezetszennyezés nélkül energiát termeljünk.
2023. jún. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Agnarr ***** válasza:

Én nem azt mondtam, hogy az atomenergia rossz, én kiragadt példaként használtam arra, hogy sem az embereket, sem a kultúrákat nem az érdemeik szerint ítélik meg.

Mellesleg nem környezetszennyezés nélkül, mert a tönkrement fűtőcsöveket meg egyéb radioaktív szemetet nem tudják ártalmatlanítani.

2023. jún. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Darius- ***** válasza:

Én adok egy tanácsot, ne érdekeljen mit gondol egy rasszista, mert önmagában hulladék gondolata és egész lénye.

A kultúrvallásos emberek szerintem úgy látják, hogy abban az időben India nem volt, hanem helyén volt kb. száz állam, nagy részük városállam. Izraelben kettő vallás alakult meg, a judaizmus és a kereszténység. Kínában is kettő nagyobb és az ókori vallások többsége kihalt, például ókori sumér, görög, babiloni stb.

Hogy mennyire terjed egy vallás, az a térítők munkája.

2023. jún. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!