Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tapasztaltatok mostanában...

Tapasztaltatok mostanában olyat, hogy vendéglátóhelyen szimpátia alapon adják az adagot?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm aki mindig panaszkodik az ételadagokra. Multkor ugyanott ettünk csak más időben, és tényleg láttam hogy kevesebbet kapott, mint amennyit én szoktam! Holott nem szoktam hízelegni és bájcsevegni se a pultosokkal, simán csak köszönök, leadom a rendelést, megköszönöm, fizetek és elhozom. Lehet rajta látnak vagy érzékelnek valamit, amiért tényleg kevesebbet kap?

Ez egyedi szerencsétlen eset, vagy véletlen lenne, vagy ti is tapasztaltatok már hasonlót? Főleg büfés helyekre gondolok, nem mekire és társaira ahol teljesen szabvány az ételek mérete és mennyisége.



2023. jún. 15. 22:22
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
Véletlen, nem lehet pontosan ugyan olyan adagokat csinálni.
2023. jún. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%
Igen, de csak olyat tapasztaltam, hogy az egyik csaj, mindig úgy megpakolja a dobozom vagy tányérom, hogy alig alig fér bele. Szóval csak pozitív értelemben volt ilyen.
2023. jún. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A férjemnek mindig nagyobb adagot adnak, mert bőséges borravalókat osztogat.
2023. jún. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A gyrosozósban a törököknek látványosan nagyobb adagot adtak látványosan kedvesebben.
2023. jún. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Volt már ilyen.
2023. jún. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

igen ha még rá tesz 10% borravaló

Pipa vagyok rá


Hogy még azért adjak borravalót hogy mosolyog kedvesen

Majd add aki töröldik is!?

2023. jún. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Akkor tényleg nem tévedett az ismerősöm, pedig egy időben meg voltam győződve róla, hogy csak belelátja ezt.

Vendéglátósok tapasztalatait, meglátásait is szívesen olvasnám erről, hogy milyen esetekben van ez, hogy valaki kevesebbet kap, és nem a normál adagot.

2023. jún. 17. 15:45
 8/9 anonim válasza:
0%
soha életemben nem jártam vendéglátóhelyen így nem tudhatom
2023. jún. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Van hogy nem sikerül ugyan olyan adagot adni de volt mar velem olyan is hogy bejöt a pincer es mondta hogy tegyek nagyob adagot mert szimpatikus a vendeg stb.. ez inkáb a menüs resznel jön elö.
2023. júl. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!