Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az ma itton, hogy...

Miért van az ma itton, hogy az alkoholisták, vagy a gyakran alkohollal élők teljes mértékben lenézik a drogosokat, és elítélik őket?

Figyelt kérdés
Félreértés ne essék nem élek kábítószerrel se piával, se mással, de számomra olyan érthetetlen, hogy egy kemény drogfüggő azaz egy alkohlista lenéz egy füvest, egy amfetamin függőt, vagy bármi egyéb szerrel élőt. Nem olyan ez kicsit mintha az ember felköpne, és alá állna?

2023. jún. 16. 07:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Mert ez egy beteg társadalom, ahol mindenki lenéz valakit. Tökmindegy, hogy absztinens, piás, drogos, akármi, aki más mint ő, azt lenézi. Én az ítélkező, lenézőket nézem le :D
2023. jún. 16. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Én lenézem a narkósokat és a piásokat, meg a bagósokat is. szánalmas mindegyik!
2023. jún. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Tevenyereggyarto ***** válasza:
92%

Én is tapasztalok hasonlót a környezetemben. Én annak tudom be ,hogy alkoholt könnyű beszerezni, míg a kábítószerek némileg “egzotikusabb” dolgok amikkel többször találkoznak a tévében mint úgy a való életben. Az ivás meg “néphagyomány”, “ez a szokás”, nem lepődnek meg azon ha valaki iszik vagy egyenesen részeg. Vendégségben is itallal kínálnak s nem fűvel.

Viszont nyilván nem jelenthető ki ,hogy az ital “biztonságosabb” mint a drogok mert nincs ilyen egyértelmű határ, van ilyen is meg olyan is, na meg a mérték sem mindegy. Szóval erre sem lehet hivatkozni mikor valaki lenézi a drogosokat de közben iszik. Szóval ja, van egy ilyen kétszínűség a dologban.

2023. jún. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem náluk olyan, mint a böriben az elítéltségi fok/elkövetett búncselekményi raanglista.

Én nem hallottam még arról, hogy az alkesz lenézi a drogost, vagy más verziót, de az alkesz még a "kezdő" fokozat a további lecsúszáshoz - szerintem, bár ők inkább maradnak annál a tételnél, semmint váltanak áát másra, bár nem lehetetlenség.

2023. jún. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, én alkesz vagyok és kokainista is, de mindenkit lenézek drogfogyasztási szokástól függetlenül.

Üdv,

Habony Árpi

2023. jún. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert az alkohol normalizálva van, a kultúránk része úgymond (a valóságban meg csak a fogyasztói társadalom egy eszköze amivel sokmillió forintot szerezhet az emberektől). A legtöbben jókedvvel, nyugalommal, szórakozással asszociálják az "iszogatást". Ezzel szemben a kábítószer (hazánkban még a fű is) elítélendő dolognak számít, már azt is olyan lenézéssel mondják az emberek, hogy "na ez biztos kábszis/biztos be van szívva". Azt hiszik, aki éppen drog hatása alatt van, az agyhalott zombivá, vagy őrjöngő vadállattá válik, ezek a képek pedig alapból ellenszenvet/rossz érzést váltanak ki az emberből. (Arról ne beszéljünk hogy az alkohol előbb fog ilyen állapotokba hozni mint a fű...)

Tl,dr: az alkoholt pozitív dolgokkal asszociálják, a drogot pedig szinte csak negatívokkal

2023. jún. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Az alkoholista tudja magáról,hogy rabja egy szernek,és ez feszélyezi,márcsak azért is,mert valahol őt is megveti a társadalom.Ezért örül,ha kiprojektálhatja egy drogosra azt a hamis képet,hogy voltaképp ővele nincs is semmi komoly probléma,hiszen az alkohol az csak egy ital,legális,sokan isszák.Na,de egy drogos! A drog,mivel illegális,ezért ördögi,egy füves cigi után törvényszerűen jön a függés,majd a heroin,a bűnözés,a börtön.

Ez a pszichológiai jelenség egyébként más területeken is megfigyelhető az életben,sörhasúak dagadtoznak le másokat,bűnöző fölényeskedik erkölcsileg mások fölött,mindenkivel összefekvő nő "ribizliz" le más nőket,stb.

2023. jún. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
69%
Mindenki lenéz mindenkit. Ilyenek az emberek.
2023. jún. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

7-esnek igaza van.

Az alkoholista a saját betegségéről tereli el a figyelmet,amit saját maga is elhisz.(lám lám a drogos ott fekszik az utcasarkon,nekem semmi bajom 8 sör után,nincs is velem semmi gond)

2023. jún. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy védekező mechanizmus:

“én legalább csak iszom...”

“én legalább nem drogozom...”

Az a gond, hogy annyira el van csesződve az alkoholhoz köthető kultúránk, hogy az alkoholisták nagy hányada fel sem fogja, hogy alkoholista. Aki pedig felfogja, az se mindig vallja be magának. Ezek után könnyű ujjal mutogatni a narkósokra, pedig egyik sem jobb vagy rosszabb a másiknál.

2023. jún. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!