Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért dolgoznak az emberek...

Miért dolgoznak az emberek egy házért?

Figyelt kérdés

Én 35 vagyok, azt látom, hogy a saját lakás(nem ház), belátható időn belül nem elérhető.

Mégis emberek hatalmas hiteleket vesznek fel, hogy mire megöregednek elmondhassák, hogy ők lakást birtokolnak.

Ráadásul rengeteget kell rá költeni.

Ez lenne az élet értelme?

Falakért dolgozni?

Amúgy is a legtöbb időt nem otthon töltik az emberek, hanem melóhelyen, még élvezni se tudják, öregként meg mennek panelbe, mert nem bírják gondozni.

Apám is állandóan azzal büszkélkedik ő mennyit dolgozott érte.

Közben nem élt semmit. .

Szerintem a lakás lényege, hogy legyen egy hely, ahová elvonulhatsz, de erre egy 2 szobás panel is elég.

Befektetésre jó az ingatlan, ami pénzt termel, de ezen kívül én nem látom értelmét, hogy ezért dolgozzon valaki 30 évet.


Van, aki hasonlóan látja?



2023. jún. 16. 16:54
1 2 3 4 5
 1/44 ShadowGanxter ***** válasza:
82%
Ugyan így látom én is, de azért jó tudni, hogy az a te házad, nem tartozol másnak semmivel és azt csinálsz is vele amit akarsz. Amúgy teljes mértékben igazad van.
2023. jún. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
77%
Mert önállosodni akarnak nem folyamatosan bérelni mástól függni. Panel a lepra szintje , nqgyvarosokban főleg . A szabadsag nyugi jo levegő még vidéken van vagy felkapott draga zöldebb helyeken .
2023. jún. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
39%

Ezt én sem értem, nem is értettem soha.


(Egy gazdasági szakember...)

2023. jún. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
71%

Tudod nem mindenkinek az a legnagyobb vágya, hogy egy vasbetonkockában és idegbajos panelprolik között élje le az életét.

Erre van a családi ház.


Ahogyan azt sem írhatod elő az embereknek, hogy Suzuki Swifttel járjanak, ha Mercédeszre is telik.

2023. jún. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:

Mi is családi házban lakunk, a fűnyíró folyton zörög, szomszédból jön a gyerekvisítás, valaki mindig szerel, szerszámhangok, stb.

Ennyit a nyugiról.


Egyik ismerősömnek a szülei 30 milliót adtak ajándékba, erre ő még felvett 30 millió hitelt, mert neki családi ház kell.

Ebből már 2 panel kijönne, az egyiket kiadná, termelné a pénzt.

2023. jún. 16. 17:13
 6/44 anonim ***** válasza:
54%

"Én 35 vagyok...saját lakás(nem ház), belátható időn belül nem elérhető."


Mivel te még 35 éves korodra is csupán egy lúzerként tengeted az életedet, ezért koncepciókat gyártasz a magadfajták megnyugtatására.

Ez a tipikus magyaros hozzáállás, hogy ha neked nincsen, akkor másnak se legyen.

(Pedig nálad fiatalabbaknak is gyakran van már saját lakásuk, a saját erejükből.)

Na mindegy.

Majd térjünk vissza erre a kérdésre, amikor még kiöregedett nyuggerként is albérletekben tengődsz és az lesz a fő problémád, hogy akkor már nem lesz nyugdíj és az akkori albérleti díjakat már nem tudod megfizetni a soványka jövedelmedből.

...és a hidak alatt sem lesz hely, mert tele lesznek a hozzád hasonlóan gondolkodókkal.

2023. jún. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
78%

5.

Nem csak putrifalván vannak családi házak!

2023. jún. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:

#5


Én nem irigykedek senkire.

Belőled viszont süt a rosszindulat.

Attól nem tekintek senkit kevesebbnek, mert nincs családi háza.

Többgyerekes családból származok.

Mutass valakit, aki 35 évnél fiatalabb, és önerőből családi háza van?

Az említett ismerősömre sem vagyok irigy, neki az jutott.

Csak nem értem, a döntését, én biztosan nem vennék hitelt a nyakamba, ha adnának csak úgy a szüleim pénzt, ennyit.

Még befektetésnek is rizikós, de azért, hogy kényelmesebben éljek túl nagy ár véleményem szerint!

2023. jún. 16. 17:24
 9/44 A kérdező kommentje:
#6-snak akartam írni.
2023. jún. 16. 17:25
 10/44 A kérdező kommentje:

#7


Igen, ami nem putrifalva, azért még több hitelt kell felvenni.


Nem gazdag családokra gondolok, ahol hitel nélkül veszik a gyerekeknek a szülők a házat, ott nyilván már más.

De dolgozni érte, az teljesen, más.

Pont ezért nem értem az olyan embereket sem, akik drága autót, telót, stb vesznek, amikor az anyagi helyzetük nem engedné meg.

Ők ugyanúgy felélik a jövőjüket, mint aki mondjuk bérel.

2023. jún. 16. 17:29
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!