Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magyarnak számít egy ilyen ember?

Magyarnak számít egy ilyen ember?

Figyelt kérdés
Magyarországon született, és él, de nem tud semmit az országról: Himnusz, Szózat, Magyar történelem, és földrajz stb. elvből nem tanulta meg ezeket. Anyanyelvi szinten beszéli a nyelvet, de inkább angolt preferálja. Sosem szavazott, nem érdekli a belpolitika, az ország iránt semleges, de szereti a Magyarokat.

2023. jún. 18. 21:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%
magyar állampolgár tehát magyar
2023. jún. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%
Ha az van a személyijében, hogy magyar, akkor igen.
2023. jún. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
97%
Sok ilyen van a népességben, ha 10-20%-ot mondok, talán alábecsülöm.
2023. jún. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Akkor ez olyasmi lehet mint a roma embereknél, hogy iratok szerint Magyarok, de nem tekintik hazájuknak az országot?
2023. jún. 18. 22:01
 5/17 anonim ***** válasza:
83%
Elvből nem tanulta, persze :D A 8 évesek, meg az elveik
2023. jún. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
95%
Identitása nem biztos hogy magyar annak aki magyar állampolgár pl én német nemzetiség vagyok de magyar állampolgár magyarul beszélek stb. de nem is szavazhattam magyar pártra csak német nemzetiségre, viszont itt születtem magyarba ez van a papíron, génekbe félig csak.
2023. jún. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
96%
Jobb híján magyarnak tekinthető. Nem tudom, hogy ő tekinti-e bármilyen társadalmi egységhez tartozónak magát. Az sokat segítene még a helyzet megítélésében.
2023. jún. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
96%

"Magyar történelem, és földrajz stb. elvből nem tanulta meg ezeket"


Vagyis elvből nem végezte el még az általános iskolát sem? Azta, micsoda erős meggyőződésük van már a 6. osztályosoknak (magyar történelem, földrajz ugye). A szülei hol voltak, amikor a kedves gyermek elvhűsdit játszott?

2023. jún. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

"Vagyis elvből nem végezte el még az általános iskolát sem?"


Érettségije van. Magyarországról ugyan nem volt hajlandó tanulni, de elégségessel átengedték a tantárgyakból.

2023. jún. 19. 00:25
 10/17 anonim ***** válasza:
41%
Az állampolgársaga magyar, a nemzetisege meg nem. Legalábbis az én nemzet definícióm szerint.
2023. jún. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!