Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tapasztaltatok olyat, hogy...

Tapasztaltatok olyat, hogy tenyleg onzetlenul segíteni akarta tok vkinek vagy meghallgattatok az illetot es ennek hatasara eltunt, elkerult titeket?

Figyelt kérdés

Velem tobbszor elofordult es meg vagyok dobbenve. No vagyok es nemtol es kortol fuggetlenul volt ez emberekkel. A legdobbenetesebb az volt, amikor irtam vkinek, hogy tud e errol es errol az osztondijrol mert en is azzal tanulok (kulfoldon) es o is egy vagyont sporolhatna. Ertetlenkedve, hitetlenkedve reagalt es tobbet nem irt vissza.

Barmilyen sajat sztori vagy tapasztalat erdekelne.


2023. jún. 23. 03:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Nekem még tennem sem kell semmit, elég ha rámnéznek, és már menekülnek az emberek.
2023. jún. 23. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze, rohadt sok ilyen van. Ez nem a segítőkész emberek világa, csak pár helyen. Én pl ezért szeretem a vidéket, amint befejezem az egyetemrt meg találok egy felesegnek való lányt költözök is egy kisvárosba mert ott még sokkal közvetlenebben az emberek, kevesebb ilyen van.
2023. jún. 23. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

2.

Egyetertek. Pont tegnap neztem egy musort az amishokrol es ossze se lehet hasonlítani azt a felfogast a modern emberevel. Es igen, még a videki emberek rendesek.

2023. jún. 23. 06:23
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én egy hajléktalannak vittem szendvicset minden reggel, és egy üveg vizet (munka előtt ott mentem el előtte minden nap). Soha nem akartam beszélgetni vele, csak köszöntem, és megkérdeztem, hogy elfogadja-e a szalámis/sonkás/tojásos/minden nap más szendvicset és a vizet. Mindig igent mondott, mosolygott, elfogadta, megköszönte, én visszamosolyogtam, és mondtam, hogy ha nem bánja, akkor holnap is hozok egy szendvicset.

Aztán kb 3 hét múlva eltűnt, az összes cuccával együtt. Gondoltam, elvitték, talán lett valami lakhatása. De kb egy hónap múlva valami miatt tökvéletlenül a város másik végébe kellett mennem, és az egyik utcában ott ült, hajléktalanként. Kérdeztem, mi történt, rendben van-e, hozhatok-e egy Mekiburgert (az előtt ült).

És akkor azt mondta, hogy azért jött el onnan, mert én állandóan zaklattam.

2023. jún. 23. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
29%
A magyarok egy önmagának való, nem mobil nép, így nincs min csodálkozni. Nagyon kevés az, aki fejlődni szeretne.
2023. jún. 23. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
30%

#4 vannak ilyenek sajnos. Én akkor szokta felajánlani a kaját ha pénzt kérnek hogy enni tudjanak. Mindig mondom hogy na akkor mit kérsze, beszaladok itt a legközelebbi boltba neked.erre három rekacióval találkoztam eddig:

1, a legritkább: megköszöni, mondja hogy egy zsemlét meg egy pár szelet frlvágottat kérne, esetleg egy kis vizet. Általaban az ilyeneknek viszek vagy 3 adag kaját, meg pénzt is kapnak.

2, állnak mint a f@sz a lagziban és egyszerűen nem tudnak mit kezdeni a helyzettel, vagy csak elsétalnak hogy ez a köcsög még pénzt sem ad

3, elkezdik sorolni hogy hát sajnos ők erre is meg arra is allergiásak, és csak a nagyon speckó hiper szuper kajákat tudjak megenni. Aztán mikor mondom hogy kerítek én olyat ne féljen akkor ugyan az történik mint a másodiknál.


#5 sajnálom ha ez veleményed, jó szar köznyezetben élhetsz. Azért az általában igazy hogy az ember a hozza hasonlókkal veszi magát körül úgyhogy te sem lehetsz sokkal jobb. Ha meg megis akkor keress a szintednek megfelelő közösséget. Nekem a legtöbb ember akit ismerek pont az ellentetje annak amit leírtál.

2023. jún. 23. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

5.

En jopar orszagban eltem, most is kulfoldon elek masik kontinensen es az emberek emberek mindenhol. Nezz korul kulfoldon es sokmindenben vissza fogod sírni a magyarokat, hidd el.

2023. jún. 23. 07:09
 8/13 anonim ***** válasza:
85%

Barátomnak mikor segitettem öneletrajzot írni munkákat keresni azt mondta hogy minek segitek neki biztos le akarom majd húzni ha majd dolgozik.

Voltaképp learanyásózott úgy hogy munkanélkuli volt mikor összejöttünk..

Aztán a kapcsolatban is végig ilyen maradt hogy van az ő élete meg az enyém semmi nem lehet közös véletlen se és ő akart házasságot meg gyereket így..


És én találtam neki melot is meg miattam ment máskor kulfoldre is mert én akartam menni de azt mindta en inkabb maradjak itthon majd ő aztán keres a leendő csaladunknak alapot en addig itthon gyűjtöttem fundában pár honao alatt meg lett pár millioja amitől elszállt és lecserélte a kocsit is meg engem is.

2023. jún. 23. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

4.

Ez dobbenetes. Hat mindenre szamitottam, csak erre nem, hogy ez lesz a sztori vege. De akkor miert nem utasitotta el?

Egyszer ismertem egy kutyapanziot mukodteto hazaspart es ok meseltek, hogy elmentek egy hajlektalan szallasra, hogy keressenek egy embert, aki dolgozna nekik. Direkt hajlektalant akartak, akinek segíteni tudnak. A kutyakat kellett volna rendben tartani, takarítani stb es kapott volna egy szobanyi kis szallast egy mellekepuletben, kajat, mindene lett volna. Egy jelentkezo sem volt.

Az a baj, hogy szerintem a hajlektalanok mar teljesen megtorhetnek az utcan, el szoktak a kommunikaciotol, a masokhoz valo alkalmazkodastol, lehet h embergyulolok is, amiert a rokonok/akarkik hagytak oket ilyen sorsra jutni, meg a tobbseguknek van valami mentalis baja, max nem latvanyos. Eleg egy rejtett Asperger, trauma, igazabol barmi lehet. Mert aki lusta, az mondjuk igenytelen es ugy is el. Na de azert nem kerul az utcara. Ehhez mindig kell valami mentalis gond amitol nem tud funkcionalni rendesen. Ami persze valszeg sosem kerult diagnosztizalasra. Szoval siman lehet, hogy ezert nem ertekelte a segítsegedet.

2023. jún. 23. 07:23
 10/13 A kérdező kommentje:

6.

Nem tudom. Ez egy borzaszto nehez tema. Mert nyilvan a mi nezopontunkbol mi igy latjuk es erthetetlen az egesz. De elkepzelni sem tudjuk, hogy nekik milyen lehet. Lehet hogy isznak, de lehet hogy nekunk se lenne mas oromunk az aluljaroban ulve. Lehet hogy osszeszukul a gyomruk, egyszeruen nem tudhatjuk. Amugy nagyon tipikus ez, hogy nem akarnak kajat, es valami okanak kell lennie. Szerintem mentalis betegek. Egyszeruen nem hiszek abban, hogy valaki annyira lusta legyen, hogy idaig jusson puszta lustasagbol.

Meg gondolom egymas kozott seftelgetnek es szendviccsel nem lehet. Vagy van amikor valaki dolgoztatja oket, tudjatok amikor valami mercis ember egy rakas hajlektalant dolgoztat az utcan. Es ennek is penzt kell leadni. Vagy ki tudja mi minden lehet, ami eszunkbe se jut. Szornyu egy vilag lehet az, amiben elnek.

2023. jún. 23. 07:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!