Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kiégés érettségi után?

Kiégés érettségi után?

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem, az eredményeim nem lettek olyan rosszak(91% az eredményeim átlaga) a vitt jegyeim közül is minden ötös szóval nem nagyon lehetne okom panaszra. Már a szóbelire készüléskor sem éreztem jól magam csak ültem a tételek felett de valahogy túljutottam a szóbeliken. Viszont az összes motivációmat elvesztettem, már abban sem vagyok biztos hogy azt a szakot szívesen csinálnám amit beírtam elsőnek. Sosem találtam meg a helyem igazán, nem tudtam hogy a szüleim mit várnak el tőlem ezért mindig a legjobbat próbáltam kihozni magamból, ami sikerült is de egyáltalán nem vagyok büszke magamra, teljesen üres vagyok. Már azok a dolgok sem tesznek boldoggá amiket eddig szerettem. Nem tudom mit csináljak, szerintem be fogok kerülni egyetemre mert a pontjaim megvannak, de rosszul érzem magam miatta mert nem akarom olyantól elvenni a helyet aki nagyon szeretne bekerülni.

Voltatok már ilyen helyzeten? Tudnátok tanácsot adni? Mit csináljak hogy jobban legyek?



2023. jún. 25. 12:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Lezárult az életed egy szakasza. Teljesen érthető, hogy hirtelen nem tudod hova tedd magad. Még azok számára is ijesztő az érettségi utáni lét akik mondjuk már gimiben önmagukat látták el kolisként vagy hasonló.

Egy új élet vár rád ahol elengedik a kezed a tanárok, a társaid, a szüleid, a társadalom. Ehhez hozzá kell szokj, és utána hidd el, minden jobb lesz és értékelni fogod tudni ezt a szabadságot.

2023. jún. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom nagyon sokat tanultál, hogy ilyen szép eredményeid legyenek (gratula hozzá), ezért fáradtál el és sokalltál be tőle. Érthető, hogy elvesztetted a motivációdat és gondolni se akarsz már a tanulásra. De van még bő 2 hónapod feltöltődni és átgondolni, hogy mit is szeretnél. Tényleg nem érdekel már a választott szak vagy csak a kiégés miatt érzed ezt? Miért azt választottad korábban? Mik a terveid vele? Ezeket gondold át majd. Nem most, most pihenj egy darabig, ne foglalkozz ezzel, de ha már kicsit jobban érzed magad, gondold át. Az egyetem nem olyan lesz, mint a középiskola, ne érezd azt, hogy most jöhet minden előröl, csak még nehezebb lesz. Mármint igen, nem mondom, hogy nem nehezebb, de tényleg sokkal jobb. A középiskolából a végére már annyira elegem lett és csak az tartotta bennem a lelket, hogy hamarosan vége és csak azért tanultam, hogy bekerüljek oda, ahova szeretnék. Az egyetemet meg imádtam. Nem mindig, voltak nagyon nehéz részei (pl. vizsgaidőszakok), de összességében számomra nagyon pozitív élmény volt. És sokkal többet tanultam, mint középiskolában, nagyon jó eredményeim is voltak, de mivel tényleg sokkal motiváltabb voltam, így ezt már magamért csináltam és nem égtem ki benne.
2023. jún. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mit tervezel tanulni?

Valószínűsítem, itt nem most kezdődtek a gondok, hanem régen.

Hogy legyél jobban? Feltehetően csak úgy van erre esélyed, ha megkeresed magadban azt, ami elveszett, ami sérült az évek folyamán.

2023. jún. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a kedves szavakat, és a tanácsokat! nagyon hálás vagyok!
2023. jún. 25. 21:17
 5/5 anonim válasza:
100%

Szia!


Először is gratulálok a szép eredményedhez.


Én hasonló cipőben jártam tavaly, jó érettségi eredményeket értem el, de kiégtem a tanulástól és nem volt semmi motivációm.


Én nem mentem rögtön egyetemre, helyette egy nyarat végig pihentem, utána pedig (bár nem volt terben), de több munkahelyen dolgoztam és tapasztalatokat, illetve pénzt gyűjtöttem. Most szeptemberben kezdem majd az felsőfokú tanulmányaimat.


Amennyiben megoldható és tetszik neked ez az ötlet, próbáld ki. A munkahely motivációt adhat, gyakorlati tapasztalatokkal lát el, másképp fogod látni tőle a világot. Jobb esetben elmélyedhetsz egy új területben, de általában egy negatív példán keresztül segít értékelni a tudást és az abba fektetett energiát. Ezzel ösztökélhet arra, hogy kedvet kapj egy egyetemi szakhoz vagy szakma kitanulásához.


Mivel az érettségi eredmények alapján éleseszű és/vagy szorgalmas lehetsz, biztosan sikerülne lediplomázni.

Ugyanakkor zéró motivációval sokat tud ronatni az egyetem a lelkiállapotodon, főleg a nehezebb szakok.


Még nyár van, pihenj kicsit, foglalkozz a mentális egészségeddel is.

Sok sikert a motiváció megtalálásához!


((Egy vészmadár tanácsa: Szintén vedd számításba, hogy egyre furcsább az egyetemek helyzete, változik az érettésgi rendszer is jövőre, tehát nem árt, ha bekerülsz egy egyetemre és fixálod ott a helyed. Ez nem jelenti, hogy jövőre már senkit sem vesznek fel, de átalakulhat a felvételi rendszer.))

2023. jún. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!