Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért olyan meghunyászkodó,...

Miért olyan meghunyászkodó, önbizalomhiányos sok ember?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy rengetegen benne maradnak bántalmazòi kapcsolatban, toxikus "barátaik" vannak, ha bántják őket, még a végén ők kérnek bocsánatot az agresszortól egy konfliktust elzárva és ezekhez hasonlók.

2023. júl. 6. 18:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Én magam is sokszor ilyen vagyok, igazából nem tudom miért. Vannak szituációk, helyzetek amiknél egyszerűen leblokkolok, görcsös, frusztrált, ideges leszek és nem tudok jól reagálni. Miközben máskor meg simán minden jó és van önbizalmam, határozottságom, lazaságom (ezzel együtt nagy pofám is).
2023. júl. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
9%
En csak az Úrnőmnek hunyaszkodok meg, bárki mást szétcsapok
2023. júl. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%

Mert bezárkóznak a saját rózsaszín világukba és ha valami úgy történik ahogy ők eltervezték akkor vagy pánikrohamot kap vagy sajnáltatja magát. Így lettek nevelve, gyerekként elnyomták őket és felnőttként megmaradt a gyerekkori traumájuk amin képtelen túl lépni. A társadalom bő 60%-a szerintem ilyen.

A média is nagyon sok kamu információt ad meg általanos dolgokról.

2023. júl. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%
Így lettek nevelve, talán valamelyik szülő elnyomta őket, vagy nem fejezhették ki az érzéseiket, folyamatos kontroll alatt nőttek fel. Esetleg elhanyagolták őket, úgy voltak vele, hogy az ő igényeik nem olyan fontosak, mint másoké. Ezt hosszas terápiával lehetne javítani, de a legtöbb ember úgy van vele, hogy megelégszik ezzel. Másoknak meg fel sem tűnik, csak magát okolja egész életében. Én azt mondom meg kell találni az arany középutat mindenben. Nem szabad hagyni, hogy elnyomjanak, de nem szabad irányítás mániásnak sem lenni mások kárára, örök sebeket okozva ezzel. Talán erre való a kamaszkor, amikor az emberek tesztelgetik, hogy meddig mehetnek el, és normalizálódik felnőtt korra.
2023. júl. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%
*ha valami NEM úgy történik ahogy ők eltervezték
2023. júl. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%

Amúgy hogy miért vagyok ilyen? Valószínű tanult dolog.


Apám agresszív, elnyomó alkoholista volt, nálunk a bullying mindennapos volt, csak apám volt az az óvodás szinten lévő egyén aki bántott.


Folyton megkaptam, hogy ha védekezem, ellenállok akkor csak még jobban megaláznak, élvezik a dühömet. mikor érezte apám, hogy messze ment akkor jött a rendőrséggel fenyegetőzés, hogy majd ő feljelent ha meg merem ütni. Nálunk mindennapos volt az, hogy örülj, hogy élsz, örülj, hogy itt élhetsz a házban és nem dobunk az utcára.


Nyilván így felnőtt fejjel ez más, de akkoriban gyerekként nem volt senki akitől lehetett volna segítséget kérni, még internet sem volt.


Anyám is folyton azzal jött, hogy minél inkább ellene megyek annál rosszabb lesz, meg rendesen engem bszott le, hogy minek pofázok vissza apámnak. Szóval ez is egy negatív visszacsatolás, hogy nehogy ki merészelj állni magadért, mert akkor csak ellened fordul a világ az agresszor meg jót röhög a pofádba.


Utoljára a temetésén voltam apám sírjánál, de ha egyszer elmegyek, akkor biztos, hogy köpök is rá egyet.

2023. júl. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Én például olyan vagyok, hogy ha valaki bunkó, lekezelő, lesajnáló velem, onnantól nem foglalkozom az illetővel, levegőnek nézem, csak hivatalos formában vagyok hajlandó vele beszélni, ha nagyon muszáj. Sokszor kapom meg, hogy bocsássak meg xy-nak. Na most, én nem haragszom senkire, csak bunkókkal nem tárgyalok. Sőt, ha egy ilyen nagy kegyesen odavet nekem egy bocsánatot, a szemébe is megmondom, hogy nincs miért, ugyanis általánosan bunkó vagy, nem csak az előző megszólalásodban. Ilyenkor persze nekem támadnak verbálisan, de persze ezzel csak azt húzzák alá, hogy tökéletesen igazam van velük kapcsolatban.
2023. júl. 6. 19:00
 8/15 anonim ***** válasza:
38%
Nem akar/nem tanult meg küzdeni, gyengének érzi ehhez magát.
2023. júl. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Voltak olyan helyzetek, tanárok, szülők, és sajnos személyes kapcsolatok is az életemben, amikor hiába álltam ki magamért, én jöttem ki belőle rosszul. Tanároknál nyilván a végtelenségig meg lettem ráncigálva és utána szivattak. Megtanultam hogy jobb ha mindent benyelek, akkor is ha nyíltan gonoszak velem. Kapcsolatokban ha elmondtam hogy valami nekem rosszul esik, a sárga földig voltam szidva érte, önző vagyok, nekem semmi sem jó, és a végén még én kértem bocsánatot. Mert elhittem, hogy tényleg én vagyok a rossz, rossz dolgokat várok el. A végén már nem tudtam, hogy ki a toxikus és ki az áldozat, képtelen voltam eldönteni kinek van igaza. Ha vitára került sor inkább mindig én hunyászkodtam meg, mert úgy voltam vele hogy a másik határozott, biztos neki van igaza, és én vagyok a rossz. Illetve az is benne volt, hogy nem akartam elveszíteni az illetőt, így inkább bocsánatot kértem a létezésért is csak ne hagyjon el.
2023. júl. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
31%

Az ilyen embereknek vannak olyan erényeik, ami a másik fajtáknak sosem lesz: az alázat és a türelem. Nem védem őket és nem mondom, hogy ez normális, mert lehet, hogy az élet különböző területein (vagy az összesben) sikertelenek és valószínűleg kezeletlen mentális problémáik vannak.

Csupán azt mondom bennük is van jó, amire érdemes lenne odafigyelni, mert kevés emberben van meg a ragaszkodás, a tisztelet.

2023. júl. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!